• Головна
  • В честь талановитого художника з Тернопільщини випустили монету
13:00, 2 квітня 2015 р.

В честь талановитого художника з Тернопільщини випустили монету

3 1 березня ввели в обіг пам’ятну монету, присвячену 100-річчю від дня народження видатного майстра образотворчого мистецтва українського зарубіжжя, уродженця Тернопільщини, художника, графіка, скульптора, мистецтвознавця, майстра з багатогранним талантом і новаторським підходом до творчості, який відродив мистецтво дереворізу, Якова Яковича Гніздовського.

Різноманітна та надзвичайно багата творча спадщина унікального митця - сотні графічних і малярських творів, гравюри, скульптурні композиції, гобелени, цікаві дослідження про історію мистецтва - збагатила скарбницю українського і світового мистецтва, інформує прес-служба Національного банку України.

Картини художника з Тернопільщини були навіть у кабінеті Президента США. Цей рік в області є роком Якова Гніздовського.

На аверсі монети, присвяченій Гніздовському, розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, праворуч - логотип Монетного двору Національного банку України, рік карбування монети 2015, номінал 2 ГРИВНІ, у колі - стилізовану роботу Я. Гніздовського `Соняшник` (1974 р.).
На реверсі монети розміщено: у колі роботу Якова Гніздовського `Автопортрет` (1981 р.); ліворуч роки його життя 1915/1985, унизу напис півколом ЯКІВ ГНІЗДОВСЬКИЙ (праворуч).

#монета #Гніздовський

Коментарі

Оголошення
live comments feed...