• Головна
  • На Тернопільщині запускають нову модель системи оповіщення населення
19:00, 3 квітня 2015 р.

На Тернопільщині запускають нову модель системи оповіщення населення

Стан системи оповіщення у Підволочиському районі оцінив голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра під час робочої поїздки на Підволочищину.

У цьому населеному пункті система побудована на мережі проводового мовлення. Загалом, на Тернопільщині мережа проводового мовлення охоплює лише 35% території області. Однак у Гнилицях ситуація інша. Тут знаходиться половина всіх радіоточок, які є у Підволочиському районі. Система оповіщення населення хоча й не нова, але функції свої виконує.
За словами сільського голови Ілька Стахурського, за допомогою системи оповіщення він у разі потреби оперативно передає інформацію всім жителям села.

«На жаль,  система  оповіщення населення в України  зараз перебуває не в найкращому стані, - констатував заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. – Впродовж десятків років цивільний захист  в Україні завжди був чимось другорядним.  Систему оповіщення поступово знищували, змінювали застосування бомбосховищ, протирадіаційних укриттів, формально відносилися до засобів захисту населення. Зараз, коли на території країни режим підвищеної готовності, ми мусимо відновлювати те, що роками свідомо руйнувалося».
Леонід Олексійович наголосив, що зараз для влади є пріоритет ом відновлення системи цивільного захисту  населення, а система оповіщення – один з компонентів цієї системи.

«Протягом 20 років  мережа проводового радіо істотно скоротилася, тому існує потреба в модернізації системи оповіщення на Тернопільщині, - зауважив заступник. -  Таких глобальних розробок – одиниці. В області є великі підприємства, які виробляють системи радіозв`язку, супутникового з в’язку, тому Тернопіль може підготувати модель системи оповіщення, яку зможе використовувати  Державна служба з надзвичайних ситуацій. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб розробити підготувати вже нову модель систему оповіщення населення, побудовану  на системі супутникового зв’язку. Таким чином  нам вдасться повідомляти населення у разі потреби навіть там, де немає мережі проводового мовлення».

#Тернопільщина #система оповіщення

Коментарі

Оголошення
live comments feed...