• Головна
  • Тернопільський драмтеатр відкриє новий сезон прем'єрою
09:45, 22 вересня 2011 р.

Тернопільський драмтеатр відкриє новий сезон прем'єрою

1 жовтня розпочнеться 81 театральний сезон і у Тернопільському академічному драматичному театрі ім. Тараса Шевченка. Для своїх глядачів на відкриття колектив тетару підготував прем'єру Карла ГольдОні "Господиня заїзду" - комедію з музикою і танцями. Режисер-постановник вистави - заслужений діяч мистецтв України В'ячеслав Жила. Він розповідає, п'єса про ніжне та чисте кохання.

Колектив театру обіцяє, на відкриття сезону глядачі отримають справжнє свято. І хоч п'єсі Гольдоні "Господиня заїзду" більше двох сотень років, тернополяни на сцені рідного театру побачать осучаснений її варіант. Попри активну підготовку до нового сезону театр переживає не найкращі часи. Його обмежили у фінансуванні.

Олег МОСІЙЧУК, головний режисер Тернопільського обласного академічного драматичного театру імені Т. Шевченка, каже що театр саме в цьому році, один з перших театрів України, який став академічним, раптом обмежений у фінансуванні особливо по тих статтях, власне по заробітній платні акторів і всіх-всіх творчих працівників: "10 років колектив плідно працював, колектив був одним із кращих в Україні. І це не тому, що ми тут працюємо, а тому що про це говорили і театральні критики на всіх фестивалях і імпрезах і так далі. Не знаю в силу яких обставин вирішили зекономити на ситуації театру".

В театрі сподіваються, що фінансові поролеми все ж вдасться вирішити, а поки з ентузіазмом готуються гідно зустріти глядача. Підготовка прем'єри "Господиня заїзду" - вже на завершенні. Вистава, за словами режисера В'ячеслава Жили, досягає рівня професійного мюзикла. Актори співатимуть в живу та танцюватимуть. Музичних номерів у комедії дуже багато. Автор "Господині заїзду", Карло Гольдоні був реформатором театру. Він першим зняв з акторів маски, а також використав у своїх виставах музику. В'ячеслав Жила каже, на сцені з акторів теж зніматимуть маски та висміюватимуть вади характерів.

"Ми намагались подивитись на цю проблему з огляду сучасного життя, осучаснили музику, осучаснили відносини персонажів. Якщо історично в п'єсі була закладена така думка, Гольдоні писав про те, висміював аристократію. То на сьогоднішній день ми теж маємо певну аристократію в нашому житті і намагаємось висміяти її",- розповідає В'ячеслав ЖИЛА.

Наступною прем'єрою після "Господині заїзду" буде драма "Кайдашева сім'я" Івана Нечуя-Левицького. Сценічна редакція та режисура - заслуженого діяча мистецтв України зі Львова Вадима Сікорського. Також у новому театральному сезоні з 23 до 27 листопада планують провести вже 9-ий Всеукраїнський фестиваль "Тернопільські театральні вечори. Дебют", інформує "TV-4".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...