
10:00, 14 квітня 2015 р.
У порожній бак тернополянину «залили» більше пального, аніж цей бак може вмістити
- Ми знаємо, що у трилітрову банку можна налити не більше трьох літрів рідини, - написав у соцмережах колишній керівник обласного департаменту освіти Іван Запорожан. - Тільки у цирку фокусник може налити навіть десять літрів. Виявляється, що фокусники засіли на автозаправках.
- Недавно заїхав на заправку у Тернополі. У порожній 52-літровий бак попросив залити газу (пропан-бутан). Оператор повідомив про акцію - знижку при заправці до повного баку - 60 копійок на літрі газу. Я зрадів.
Як розповідає 20 хвилин пан Запорожан, коли пальне залили й оператор видав чек, то виявилось, що залили 54 літра газу.
- Я оператору пояснив, що у мене бак на 52 літра і що більше ніж 47 літрів газу не можна залити, бо частина газу - у газоподібному стані, - каже водій. - Мої пояснення не дали успіху. Мені відповіли, що лічильники у них справні, пломби - на місці.
Як зазначив Іван Запорожан, він отримав знижку на суму 36,72 грн, а недодали газу десь на 70 грн.
- Ось вам і фокусники, а може, злодії, - додає водій. - Органи контролю шукають корупцію в органах державної влади, а хто стежить за тими, що перевіряють справність лічильників на заправках?
Чоловік стверджує, що не вперше зустрічається з махінаціями на заправках. Наприклад, у Кременці йому нещодавно залили 51,5 літра, при тому, що в бак, як уже йшлося, можна залити 47 літрів.
- Ми хочемо жити за європейськими стандартами, а красти - за українськими, - обурюється Іван Запорожан.
Автоюрист Богдан Глядик радить водіям, які підозрюють АЗС у недоливі пального, вимагати проведення контрольного заміру.
- На кожній АЗС обов'язково повинна бути мірна каністра, яка є стандартизованою, сертифікованою, - пояснює Богдан Глядик. - Якщо після забору у мірну каністру виявляють недолив, то складають акт.
Однак, за словами юриста, на практиці «застукати» недолив не так просто. Оператори АЗС можуть контролювати кількість рідини, яку заливають. Тому при здійсненні контрольної перевірки у них є можливість залити правильну кількість.
- Найкраще, щоб водії заправлялися на перевірених АЗС, - радить юрист. – Це, звісно, не гарантує, що там їх не обдурять, але ризик менший. Також можна заправляти пальне не у бак автомобіля, а у власну каністру.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:42
ТОП новини
Оголошення
07:59, 24 квітня
13:08, Вчора
15:11, 2 травня
07:51, Сьогодні
live comments feed...