• Головна
  • В підземеллях тернопільського замку планують створити музей
20:00, 15 квітня 2015 р.

В підземеллях тернопільського замку планують створити музей

Шість приміщень підземелля тернопільського замку активісти просять віддати їм в безоплатну оренду, аби створити там музей міста Тернополя.

 - Наразі ми вже маємо декількох бажаючих серед містян, які згідні передати старі цінні речі для експозиції майбутнього музею, - розповідає 20 хвилин співорганізатор музею Віра Стецько. - Але ми дуже просимо тернополян також долучитися і поділитися своїми реліквіями, аби експозиція була багатшою.

Відкрити перший зал музею планують вже до серпня, розповів організатор проекту Олег Макогін.

 - В майбутньому ми плануємо, що увесь замок буде використовуватись як музей, - каже пан Макогін. - Однак поки спортивна школа не має куди переїхати, то ми просимо віддати нам хоча б підземелля. Остаточне рішення приймуть на сесії міської ради. Хоча ми сподіваємося, що воно буде позитивним. Наразі ж ми плануємо розмістити музей в двох залах нижнього та чотирьох залах верхнього ярусів підземелля. Перший зал, який ми плануємо відкрити, буде на першому ярусі підземелля, там, де потрібно найменше ремонтних робіт. Потім потрохи візьмемося за інші.

ДУ скільки обійдуться ремонтні роботи, навіть не хочуть поки рахувати, кажуть організатори.

 - Щоб самим не злякатися і не відмовитись від задуму, - продовжує розповідати пан Макогін. - Однак цей музей потрібно створити, навіть якщо це буде не одразу.

Мер міста Сергій Надал, який також прийшов на презентацію ідеї, пообіцяв, що зі своєї сторони сприятиме створенню музею міста Тернополя.

#Тернопільський замок #музей #підземелля

Коментарі

Оголошення
live comments feed...