• Головна
  • У Тернополі на Театральній площі розповідали, як зварити каву за допомогою сонячної енергії
13:30, 20 квітня 2015 р.

У Тернополі на Театральній площі розповідали, як зварити каву за допомогою сонячної енергії

Як зварити каву за допомогою сонячної енергії чи нагріти води для цілої родини, розповідали на виставці у рамках Всеукраїнського інформаційного туру «Енергонезалежність - наша спільна справа». Акція відбулася у Тернополі на театральному майдані 19 квітня. Фахівці та волонтери розповідали тернополянам про енергозбереження та енергоефективність.

 - Це питання на часі, адже ми дуже залежні, зокремі від Росії з її газом – на 50%. Але на 100% ми залежимо від Росії через постачаня ядерного палива, - каже - координатор  туру «Енергонезалежність - наша спільна справа» Марія Сторчило. - Тому в такій ситуації треба щось робити, треба шукати якісь альтернативи. І ми розповідаємо людям про такі альтернативи. Найдоступнішою з них є економія ресурсів – зберігання енергії, утеплення будинків. Під час наших акцій ми розповідаємо людям, що можна робити. І до речі, якщо ви утеплили будинок, то краще встановити лічильники, тому що тоді ми будемо платити лише за ту енергію, яку ми спожили. Ще один аспект, про який ми розповідаємо, - це проблема зміни клімату. Ми можемо спостерігати, що в квітні падає сніг. Це також є актуальним.

Також тернополянам розповідали про відновлювальні види енергії. Вони є доступними, зауважує Марія Строчило. 
- Це вітрова, сонячна енергії, - каже вона. – Зокрема, як збудувати сонячний колектор своїми руками. В нас є посібники, де описано, які матеріали для цього потрібні, їх можна придбати в будь-якому магазині. Тому такий колектор може зробити собі кожен. Також ми розповсюджуємо безкоштовно літературу, у нас є інформаційні стенди,  на яких доступно все пояснено. 

На виставці тернополянам продемонстрували сонячний концентратор, який збирає сонячну енергію в одній точці, і коли ця енергіє відбивається, то можна закип’ятити каву за 7 хвилин. пише 20хвилин. А сонячний колектор може влітку за дві години нагріти 70 літрів води до 60 градусів – це вистачить для родини з чотирьох людей, кажуть активісти. 

#Тернопіль #кава #сонячна енергія

Коментарі

Оголошення
live comments feed...