• Головна
  • Азаров пояснив, чому випускники не можуть знайти роботу
11:36, 28 вересня 2011 р.

Азаров пояснив, чому випускники не можуть знайти роботу

Трансформації нашого суспільства за часів незалежності призвели до серйозних викривлень. Юристів та маркетологів у нас більше, ніж токарів і електрозварювальників. Про це сьогодні, відкриваючи засідання Уряду, заявив Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров.

"Бухгалтер і менеджер одержують зарплату більшу, ніж шахтар і металург. Всі професії шановні й потрібні. Але не може так далі розвиватися економіка", - зазначив Прем'єр, повідомляє UBR. За його словами, торік українські виші випустили 656 000 фахівців, бакалаврів та магістрів.

"Наприклад, 94 тисячі магістрів. Із них 28 тисяч - економісти, понад 8 тисяч - менеджерів, 8 тисяч - юристів, 1,5 тисяч - міжнародників. Разом це - майже половина магістрів! А давайте порівняємо, скільки фахівців підготовлено для галузей, які ми визначили пріоритетними, щоб підняти економіку і рівень життя в країні. Біотехнологія - 120 магістрів, фармація - 182, електроніка - 324, прилади - 156, легка промисловість - 147 магістрів і так далі. Для будівництва підготовлено аж 1115 фахівців! А ними будуть керувати 8000 менеджерів, так?
Професійно-технічні навчальні заклади в 2010 році випустили втричі менше, ніж виші - 226 тисяч фахівців. З них чверть не працевлаштовані за фахом. Чому? Чому за такого дефіциту кваліфікованих робітників чверть випускників ПТУ не отримали роботу? Та тому що і ПТУ випускають не тих фахівців, яких очікують у промисловості. Все це - дуже серйозні перекоси, які фактично гальмують модернізацію економіки. Зате ми повинні надати пріоритет інженерам, технологам, робітникам, які здатні перебудувати країну. Це не абстрактна ідея, а вимога розвитку", - пояснив глава уряду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...