• Головна
  • Беріть приклад: тернополяни в себе в дворі побудують спортмайданчик
09:00, 21 квітня 2015 р.

Беріть приклад: тернополяни в себе в дворі побудують спортмайданчик

З незвичним проханням: «Допоможіть отримати дозволи для встановлення спортивного майданчика в дворі», до міської «Самопомочі» звернулись мешканці будинку № 39 на вулиці 15 квітня.

Незвичність в тому, що всі матеріали та роботи для «будівництва» мешканці готові фінансувати самотужки. Це при тому, що в будинку немає ОСББ – це звичайнісінька багатоповерхівка, але зі свідомими людьми.

Причина, через яку звернулися люди - відсутність приватизованої ділянки закріпленої за будинком. Тобто земля – комунальна. Мешканці не знали, ані меж прибудинкової території, ані процедури отримання дозволу, ані механізму реалізації задуму. Та головне, є бажання мати сучасний та безпечний спортивний майданчик.

- Ми готові все зробити своїми силами і за наші гроші, трохи вже навіть зібрали, - каже мешканець будинку № 39 Микола Світовий. – Майданчик хочемо за будинком, місце там є. Поряд дорога, але є дерева, які захищатимуть від пилюки. Майданчик буде огороджений, то ж діти на дорогу не вибіжать. Ми нічого не будемо рубати, нищити. Тут і так пустир, а так буде користь. Але де можна розташувати майданчик, а де ні, яким чином все правильно і швидко зробити, не знаємо.

В будинку, ще минулого року, зібрали підписи. Мешканці за таку ініціативу. В людей навіть є бачення, яким саме має бути майданчик. Там і футбол можна зіграти, і в баскетбольну корзину м’яч покидати, будуть турніки та перекладини, штучне трав’яне покриття, амортизуюча та захисна огорожа.

  • Готові навіть люди з інших будинків долучитися і підтримати, - говорить пан Микола, - тут дійсно треба сучасного майданчика і ми самі готові брати ініціативу в свої руки, треба тільки допомоги щоб те все почати.

В міській «Самопомочі» одразу відреагували на звернення. Отримали інвентарну справу будинку, з межами прибудинкової території, спільно з юристами знайшли механізми спорудження спортивного майданчику.

- Також ми допомогли людям, згідно з їхнім баченням та побажаннями, розробити схему розміщення майданчика, - пояснює фахівець з земельних питань, учасник ГО «Самопоміч» Михайло Федишин. – Розміщення не суперечить ДБНам, земельним нормативним актам і нікому не заважатиме в тому місці, яке обрали люди. Натомість відбудеться ще й облагородження території. Спільно з мешканцями оформили лист-повідомлення до міської ради. Сподіваюсь уже ближчими тижнями люди зможуть почати втілювати свій задум. Буде потрібна якась допомога – долучимось.

Приклади такого позитивного об`єднання громади – прояв дорослішання громади, вважає голова міського осередку ГО «Самопоміч» Андрій Грицишин.

- Чекати, що хтось «зійде» з поважних кабінетів, побачить потребу і задовольнить її – радянська практика, - каже Андрій. – Крім того потрібно розуміти, що в країні війна: фізична, психологічна, економічна. Тому треба діяти як самодостатня європейська громада: не боятися брати справи в свої руки, знаходити час і фінансові можливості покращувати своє життя, брати і робити зрештою.

Якщо ви і в своєму дворі вирішили провести правильні зміни, щось спорудити чи вдосконалити, але не знаєте законних методів та способів – звертайтесь до міського осередку «Об`єднання «Самопоміч» по вулиці Руській, 52 (2 поверх). Телефон для довідок 52-27-27.

Беріть приклад: тернополяни будуватимуть спортмайданчик (фото) - фото 1

Беріть приклад: тернополяни будуватимуть спортмайданчик (фото) - фото 1

#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Андрій Грицишин

Коментарі

Оголошення
live comments feed...