• Головна
  • Тернополянка зупинила незаконне будівництво біля озера
12:30, 22 квітня 2015 р.

Тернополянка зупинила незаконне будівництво біля озера

Впродовж трьох років з порушенням правил пожежної безпеки тернопільський підприємець намагається встановити перед будинком по вул. Старий Ринок, 3, м. Тернополя (неподалік озера) так званий “літній майданчик”.

В чому, власне, незаконність?

Будівництво відбувалося за три метри від будинку – згідно з чинним законодавством України дозволяється віддаль у 10 м, щоб до житлового приміщення був доступ пожежної машини.Також нове будівництво називають “тимчасовою спорудою”. Відповідно до закону, тимчасовою називається споруда без фундаменту, яку в разі потреби можна швидко перемістити. Однак біля будинку вже з’явився свіжий фундамент, який хитро встановили на рівні асфальту, щоб не був таким помітним. Риторичне питання: як можуть встояти п’ятиметрові вертикальні колони без підпорок, якщо б не було фундаменту?

— 16 квітня ц.р. я звернулася до заступника Тернопільського міського голови Володимира Камінського, який відмовився сприяти у зупинці незаконного будівництва перед моїм будинком,зазначила колишній провідний інженер проектної організації м. Тернополя, мешканка будинку по вул. Старий Ринок, 3 Ганна Іванівна Шавалюк.На запитання “Чому,всупереч Закону України “Про розміщення тимчасових споруд”, який дозволяє будівництво тимчасових споруд площею не більше 30 кв. м., міська рада дозволила будівництво павільйону на 130 кв. м.?” пан Камінський відповів, що мій аргумент стосується тимчасових споруд, а міська рада дозволила будівництво “літнього майданчика”. Натомість продемонструвала заступнику мера постанову Тернопільського окружного адміністративного суду (підтверджену Львівським апеляційним судом) від 12 вересня 2013 р., яка доводить, що літній торговий майданчик – це і є тимчасова споруда, і в якій суд вирішив заборонити експлуатацію літнього майданчика. Пан Камінський назвав рішення суду неправильним…

Будинок за адресою вул. Старий Ринок, 3, зданий в експлуатацію 1961 року. На той час у цокольному приміщенні під квартирою Ганни Іванівни (нещодавно там закрили кафе “Буфет”, трішки пізніше — у грудні ц.р. припинив існування нещодавно відчинений ресторан “Бандерас”) дозволили продаж морозива, води і соків, в іншій частині цокольного приміщення дали дозвіл на відкриття кафетерію. У 90-их ці приміщення приватизували. Змінився і асортимент продуктів у пристосованому магазині –почали продавати алкоголь. Мешканці будинку скаржилися місцевій владі, що не в силах терпіти попід вікнами п’яних розбишак. Врешті магазин закрили.Кілька років мешканці мали спокій. Доки у 2007 р. в цих цокольних приміщеннях не сталася велика пожежа – вогонь сягнув третього поверху, згоріли балкони і вікна. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “Навмисний підпал”. Збитків ніхто нікому не відшкодував. Після цього приватизовані приміщення викупив підприємець Михайло Михайлович Биць і одне з них реконструював під бар “Буфет”: без відповідних дозволу і документації розбивав фундамент, встановив масштабні вентиляційні канали,-  розповідає жінка.

—Крім цього, перед будинком той же підприємець почав зводити літній зал 10х15 метрів на сто місць, —розповіла Погляду мешканка будинку вул. Старий Ринок, 3. — Три роки тривали ті забави – 2 з них без дозволу Тернопільської міської ради, на третій мерія дала згоду.

Тоді мешканці будинку звернулися до суду, відтак 2013 року Тернопільський окружний адміністративний суд призупинив дію літнього майданчика шляхом знеструмлення. 2014 року Тернопільська міська рада знову дала дозвіл на встановлення літнього майданчика на тому ж місці. 8 квітня цього року будівництво розпочали. “Я відразу звернулася у Тернопільську правозахисну групу, якою керує Володимир Шевченко, у громадську раду, до правоохоронних органів, — сказала пані Ганна. — Від правозахисної групи оперативно зреагував Андрій Крижанівський, який залучив адвокатів і правоохоронців. В результаті міліціонери зупинили незаконне будівництво.

Вночі 8 квітня ц.р. власники павільйону розібрали “свіжу” конструкцію, однак її деталі не вивезли, а помістили в порожнє цокольне приміщення того ж будинку. Там 150 м.кв дощок – деревина легко займається. Зловмисники знов можуть підпалити будинок, щоб задешево викупити вигідне приміщення. Або підприємець сподіваються на чергову прихильність Тернопільської міської ради і далеко не відвозить конструкцію для “літнього майданчика”…

Поки будівництво зупинене, мешканці вул. Старий Ринок планують засадити алею перед будинком деревами калини, щоб більше нікому не спадало на думку встановлювати незручні споруди.

Громадські активісти, адвокати будуть і надалі слідкувати за незаконною забудовою біля будинку на вул. Старий Ринок, 3.Тернополяни, які живуть у “проблемному будинку” звертаються захистити їх Конституційні права на спокійне проживання у своєму помешканні і надалі не допустити незаконного будівництва перед будинком. Кажуть, сподіватися на захист міської ради не доводиться…

#Тернопіль #незаконне будівництво

Коментарі

Оголошення
live comments feed...