• Головна
  • На Тернопільщині Гадз збудує надсучасне фруктосховище потужністю 20 тисяч тонн
18:10, 29 квітня 2015 р.

На Тернопільщині Гадз збудує надсучасне фруктосховище потужністю 20 тисяч тонн

Вже за два роки у селі Трибухівці, що в Бучацькому районі, буде введено в експлуатацію потужне фруктосховище, де технологія зберігання плодів базуватиметься на використанні регульованого газового середовища, що дасть можливість тривалий час зберігати фрукти - аж до майбутнього врожаю. ФГ «Гадз» вже оголосило тендер на будівництво об’єкта.

За словами керівника підприємства «Бучачагрохлібпром» Петра Івановича Гадза, проект буде реалізовано почергово в чотири етапи, на кожному з яких переможець тендеру матиме ряд зобов’язань до виконання.
- Планується зберігати там в основному яблука, а також груші та сливи. Фруктосховище працюватиме із застосуванням холодильної техніки і технології з регульованим газовим середовищем. Сучасна система зберігання – це можливість мати якісне цільне яблуко цілий рік, підтримка власно виробника, а не імпорт з-закордону, крім того - це вихід на зовнішній європейський ринок, - розповідає голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Герой України Петро Гадз.
Додатково буде побудований зал для сортування/упаковки з тимчасовим зберіганням упакованих продуктів. Фрукти будуть калібрувати за кольором, розміром, вагою та іншими показниками. Загалом будівництво такого фруктосховища – це ще й нові робочі місця для близько 120 працівників різних професій. Так, вже зараз почалися роботи із ділянкою, де проводять нарізання землі та інші першочергові підготовчі роботи. Будувати надсучасне фруктосховище ємністю 20 тисяч тонн будуть на площі 4 гектари.
- Зараз працюємо над реалізацією ідеї створення сільськогосподарського кооперативу, до якого ввійдуть невеличкі фермерські господарства Бучацького, Монастириського, Теребовлянського та Чортківського районів. Надалі вони матимуть змогу тут зберігати свою продукцію та об’єднуватись для розвитку садівництва на теренах нашої області, - говорить Петро Гадз. - Із введенням в експлуатацію фруктосховища з сортувальною лінією та інфраструктурою для переробки фруктів підприємство зможе здійснювати повний цикл зі збирання, зберігання та експедиції продукції.
У 2013 році ФГ «Гадз» вже побудувало фруктосховище ємкістю 2 тисячі тонн. Втім, кажуть тамтешні фахівці, відкриття нових сховищ зараз вкрай важливе для нашого регіону. Оскільки виробники збирають чималі врожаї, але потерпають від нестачі місць для зберігання, що призводить до чималих збитків, внаслідок втрати фруктами товарного вигляду та якості. Тендер на будівництво фруктосховища триватиме до 8 травня включно, вже зараз ведуться постійні переговори і дискусії з можливими виконавцями робіт, обговорюються кращі цінові пропозиції тощо. У ТзОВ «Бучачагрохлібпром» поки не кажуть про вартість проекту, адже переможця тендеру оголосять в середині травня, втім там переконані – сучасне потужне фруктосховище на Тернопільщині поверне українським виробникам свого покупця і відкриє перед місцевими підприємцями нові горизонти міжнародного співробітництва та експорту нашої продукції на світовий ринок.

На Тернопільщині Гадз збудує надсучасне фруктосховище потужністю 20 тисяч тонн, фото-1
На Тернопільщині Гадз збудує надсучасне фруктосховище потужністю 20 тисяч тонн, фото-2
#Гадз збудує надсучасне фруктосховище
Оголошення
live comments feed...