• Головна
  • Олігарх з Тернопільщини намагається уникнути екстрадиції до США, де його хочуть судити за дачу хабара
14:30, 30 квітня 2015 р.

Олігарх з Тернопільщини намагається уникнути екстрадиції до США, де його хочуть судити за дачу хабара

Голова ради директорів компанії Group DF Дмитро Фірташ відмовився від добровільної екстрадиції до США.

Про це він заявив сьогодні на засіданні суду у Відні (Австрія).

"Ні, я вважаю, що для цього є політична мотивація", - сказав Фірташ, передавши слово своєму захисту для подальшого викладення своєї позиції.

У свою чергу суддя, виклавши хід розгляду справи, зазначив, що спочатку запит на арешт Фірташа від американської влади надійшов у листопаді 2013 року. Проте його було скасовано через кілька днів, про що влада США поінформувала наприкінці 2013 року. Потім, вже 27 лютого 2014 року, надійшов новий запит аналогічного змісту, а 12 березня було видано ордер на арешт, який був проведений поліцією Відня того ж дня. Після внесення застави 21 березня його було випущено під підписку про невиїзд.

Щодо обвинувачення, висунутого владою США, суддя заявив, що "група Фірташа була зацікавлена в розробці титанового родовища в Індії".

"Для цього необхідно отримати ліцензію, і в ході цієї процедури Фірташем і його підлеглими підкуповувалися чиновники", - сказав він, додавши, що на хабарі було витрачено близько 19 млн євро.

За словами судді, у американської сторони була затребувана додаткова інформація. У тому числі про те, що послужило причиною для відкликання запиту в листопаді 2013 року. Суд Відня також попросив у американських правоохоронців надати доступ до заяв двох анонімних свідків, на свідченнях яких багато в чому ґрунтується обвинувачення, однак не отримав вичерпних роз'яснень.

Нагадаємо, Фірташ був затриманий у Відні 12 березня 2014 року на запит американського Федерального бюро розслідувань (ФБР), поміщений у слідчий ізолятор і звільнений під підписку про невиїзд після внесення застави в 125 млн. євро.

Ордер на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 року. На початку квітня в США йому пред'явили обвинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Сьогодні у Відні почалося судове засідання, на якому буде вирішено, чи видасть Австрія Фірташа Сполученим Штатам, повідомляє УНІАН.

#фірташ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...