• Головна
  • Як тернополяни контролюватимуть формування тарифів на компослуги?
13:30, 6 травня 2015 р.

Як тернополяни контролюватимуть формування тарифів на компослуги?

Зважаючи на те, що після підвищення вартості житлово-комунальних послуг нам стане жити непросто, урядовці вирішили полегшити життя принаймні тим, хто намагається сам собі допомогти й, що важливо, — хто має можливість це зробити. Уряд обіцяє дати людям гроші на утеплення квартир та купівлю нових котлів.

Кабінет міністрів запускає програму часткової компенсації громадянам вартості утеплення житла й придбання негазових котлів, запроваджує програму з енергоефективності й компенсовуватиме вартість утеплення індивідуальних житлових будинків й ОСББ. «Розмір компенсації буде відповідно 30 і 40 відсотків», — повідомив на засіданні Кабміну прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Загальний обсяг залучених до програми коштів — 1,57 млрд грн. Обіцяють, що скористатися цією програмою зможуть майже 134 тис. сімей, пише Вільне життя.

Торік уряд України розпочав програму з компенсації вартості придбання негазових котлів у розмірі 20 відсотків і наголосив на необхідності «споживати менше енергетики». Прем’єр навів приклад Польщі, де валовий внутрішній продукт, а це — все те, що країна випускає, вчетверо більший за ВВП України. Проте Польща споживає в п’ять разів менше енергоресурсів. «Хочете поміняти газовий котел, який неефективний і дорого для вас коштує, — 20 відсотків вартості компенсує бюджет, якщо ви вирішили придбати інший, не газовий котел. Хочете утеплити свою квартиру — 30 відсотків від вартості такого утеплення, але не більше 10 тисяч гривень, — також дає держава. Хочете утеплити будинок — 40 відсотків вартості для ОСББ держава компенсує на кожну квартиру, і так само не більш як 10 тисяч гривень».

Очевидно, в областях роз’яснюватимуть, як саме можна буде отримати ці відшкодування і на яких умовах.

Майже сенсаційним було інше повідомлення на урядовому сайті: прилади обліку, зокрема й лічильники води, повинні купувати й встановлювати не ми за власний рахунок, як це робимо нині, а відповідні підприємства. На одному із засідань Кабміну прем’єр про це нагадав: за законом, прилади обліку повинні встановлювати компанії, які надають відповідну послугу, а вартість цього включається в тариф. «Не просто зміна тарифів, а зміна якості, підходів, обліку та компенсація від держави як на субсидії, так і на утеплення будинків і зменшення споживання енергетичних ресурсів», — наголосив він і підкреслив, що необхідно ухвалити в парламенті новий закон про Національну комісію з регулювання енергетики і комунальних послуг, яка має бути незалежним органом, що прозоро встановлює тарифи, звітує перед громадянами України, звідки взявся цей тариф, і контролює кожну енергопостачальну компанію щодо відповідності встановленого тарифу й отриманих від людей коштів. Урядовці повідомляють, що з енергетичним співтовариством уже напрацювали відповідний законопроект. Побачимо, наскільки слова не розійдуться з ділом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #контроль #формування тарифів на компослуги

Коментарі

Оголошення
live comments feed...