• Головна
  • У Тернополі батьки та працівники дитсадка повстали проти колишньої завідуючої
14:30, 7 травня 2015 р.

У Тернополі батьки та працівники дитсадка повстали проти колишньої завідуючої

Сьогодні під стінами дошкільного закладу у Тернополі відбувалась акція протесту. Близько 50 працівників, протестуючи проти рішення суду, вже написали заяви на звільнення. До колективу дитсадку доєднались батьки. Люди кажуть – не проти, аби п. Марчевську відновили на роботі, адже так вирішив суд. Але… не керівником їхнього закладу

  • Ми стоїмо тут і протестуватимемо доти, доки нас не почують, але Орисю Марчевську не допустимо до нашого закладу, - емоції працівників дитсадочку №9, які об’єднались з батьками, вирували не на жарт.

Люди повстали проти колишньої завідуючої дитячого закладу, яку 5 травня поновив на посаді міськрайсуд. Цим же рішенням скасовано всі догани управління освіти, на підставі яких минулоріч Орисю Марчевську звільнили з посади завідуючої дитсадком.

Наразі під стінами дитсадку №9, що на вул. 15 Квітня, розгорнули справжню акцію протесту. Тут і невдоволені працівники, і батьки вихованців, і плакати «Суддю на люстрацію», «Пенсіонерам на пенсію. Марчевську геть з ДНЗ», «Весь колектив проти Марчевської О.І.». А ще – металеві тази та дерев’яні палиці, за допомогою яких люди намагаються привернути увагу до своєї акції протесту.

  • Ми ще вчора ввечері повідомили профспілку, управління освіти, міську раду, що всі без винятку працівники нашого закладу відмовляються працювати під її (п. Марчевської – прим. авт.) керівництвом, - каже вихователь Світлана Білецька. – І ми всі до єдиного вже написали заяви на звільнення на знак протесту.

Протестуючі кажуть, що готові стояти, поки їх не почують. Однак, запевняють – п. Марчевську до закладу не пустять. І наголошують – вихованці дитячого закладу від акції протесту не страждають. Адже з дітьми зараз їхні напарники, які готові змінити своїх колег, коли вже ті будуть з дітьми, пише 20хвилин. І малюки нагодовані, у теплі, і всі заняття проводять, згідно з розкладом. Від шуму не страждають, адже металеві тази та палиці лишень тримають напоготові.

Батьки теж обуренні рішенням суду та виступають категорично проти старого-нового керівника. Стверджують, що і в суді говорили про безчинства п. Марчевської. Однак, їхню думку просто проігнорували.

  • Рішення суду має бути виконане, ми не проти – нехай її поновлюють на посаді – але в іншому садку, - каже вихователь Аліна Козбур. – Але ми вже своє відбули. Тому поновлення – не за наш рахунок. Нехай її, наприклад, в міськвно беруть. Тим паче, що досвіду – більш ніж достатньо.

Коментар

Ольга ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки міськради:

  • У липні 2014 р. п. Марчевська була звільнена з роботи. Підстави - було 2 дисциплінарних стягнення, тобто, догани. У закладі неодноразово здійснювали перевірки за заявами батьків, працівників. Батьки зокрема говорили й про те, що завідуюча брала готівку в руки. Мова йде і про корупцію, і про довіру батьків до освіти. На суді теж свідчили і працівники, і батьки. Однак, їхньої думки не врахували. Є рішення суду від 5 травня про поновлення на роботі. Його ми виконали – 6 травня датований мій наказ з цього приводу. Ми мали намір їй вручити цей наказ. Вона відмовилась – мовляв, ведіть мене в садок. Однак, ми не виконавча служба, не інші органи. І в мої посадові обов’язки, як керівника галузі, це не входить. На роботу людина не з’явилась – ані 6, ані 7 травня. Натомість п. Марчевська написала заяву на відпустку. Вона ж 10 місяців мала можливість відпочивати! Йде навчально-виховний процес, тому заяву не підписали.

Ми будемо подавати апеляцію до суду вищої інстанції. Хочемо справедливості. Педколектив має можливість порівняти – зараз там прекрасний мікроклімат і всі працівники почуваються комфортно. До речі, це вже вдруге трапляється, коли колектив не пускає п. Марчевську на роботу. В 90-х роках вона вже була звільнена. Зараз що важливо – колектив одностайній. Таке рідко буває. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #акція протесту #завідуюча

Коментарі

Оголошення
live comments feed...