• Головна
  • У Тернополі затопило квартири мешканців будинку, де нещодавно провалилась покрівля
08:30, 8 травня 2015 р.

У Тернополі затопило квартири мешканців будинку, де нещодавно провалилась покрівля

У мешканців Лучаківського,7 – нова прикрість. Після нічної зливи верхні квартири багатоповерхівки затопило. В ніч з 4 на 5 травня на технічний поверх будівлі провалились панелі покрівлі. Від удару на стінах кількох квартир верхнього поверху утворились тріщини. Мешканці 9-го поверху одразу залишили свої домівки, а сьогодні вранці застали вдома калюжі води, мокрі меблі, відлущену штукатурку та зіпсовану підлогу.

Цього можна було чекати, каже власник однієї з квартир на 9-му поверсі багатоповерхівки. В ніч з 4 на 5 травня на технічний поверх 7-го будинку на вулиці Лучаківського провалились панелі покрівлі. Від удару на стінах кількох квартир, в тому числі його, утворились тріщини. Завбачливо чоловік накрив меблі целофаном. І не прогадав. Після нічної зливи вранці 7 травня Ярослав застав вдома калюжі води, повідомляє тв4.

Ще більша неприємна несподіванка чекала вранці на сусідів Ярослава. Їх квартира також знаходиться під проваленою покрівлею.

– Відкрили, ось така ситуація, куча води, в спальні теж, тут все, диван мокрий, стіни повіддувались, з вікон капає… Все поздувалось, ламінат також, та все. Тільки недавно купили квартиру і заселилися, – розказує мешканка 9 поверху буд.№7 на вул. Лучаківського Марія Николяк.

– Коли робили ремонт?

– Року ще нема.

Через місяць подружжя чекає поповнення у сім’ї. Куди привезти малечу тепер не знають. Поки змушені жити за 35 кілометрів від Тернополя. Люди у відчаї. Сподіваються, що збитки їм компенсують, проте поки, розповідають, з заявами їх переправляють з управління житлово-комунального господаврства у ЖЕК, звідти – до комісії, яка займається справою. Письмових відповідей на запити немає.

– В першу чергу цікавлять питання: можна проживати чи ні, цікавлять конкретні строки усунення аварійної ситуації в письмовому вигляді. І мали б письмово повідомити хоча б про причини виникнення ситуації, – перелічує мешканець 9 поверху буд.№7 на вул. Лучаківського Ярослав Макар.

Запитати про те, чому за два дні не захистили покрівлю від протікань пробуємо у будівельників, які працюють на даху. Відповідальність за обвал взяла на себе будівельна компанія “Тернопільбуд”, яка 25 років тому зводила дім. Залагодити все її керівник зобов’язався за 8 днів. На третій ще розчищають дах. Кажуть, вчора до них долучились і жеківці. Та поки розчищають, дощі затоплюють квартири. Будівельники не на камеру пояснюють: то не тент воду пропустив, вона затекла під нього.

– Якщо повториться такий дощ, воно ж знову затече.

– Ні, вже сьогодні не повинно, бо ми будемо замуровувати тут.

– Ви встигнете до кінця дня замурувати?

– Без проблем.

Старшого серед будівельників не знаходиться, відповідати доводиться конструктору. Каже, має видати проектне рішення.

– Це є тент, який витримує повністю, сучасний матеріал, – переконує конструктор Юрій Іонов.

– Він мав витримати таку кількість опадів?

– Так.

– А чому не витримав?

– Бо невчасно поставили напевне.

– Коли мали поставити?

– Я не знаю, я не був, тільки приїхав… Зробити так, щоб все відповідало технічним нормативам і не було нічого подібного.

– Тобто ви вже виправляєте помилки?

– Так, вже проект є, все буде зроблено… Через 2 дні все буде чудово.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #провалився дах #затопило квартири

Коментарі

Оголошення
live comments feed...