• Головна
  • Незважаючи на підвищення тарифів, тернопільські тепловики – у великих збитках
09:00, 10 травня 2015 р.

Незважаючи на підвищення тарифів, тернопільські тепловики – у великих збитках

Попри підвищення тарифів на теплопостачання КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» однаково не вдається компенсувати витрати за надану послугу, а все тому, що  тариф Національна комісія переглядає лише в частині збільшення вартості природного газу та електроенергії.

Загалом підприємство декларує збитки на суму близько 40 млн. грн. Утім є надіє, що частину цих коштів відшкодує уряд.

- Майже 6 млн. грн. збитків - це витрати на придбання енергоносіїв, - пояснює директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак. – Станом на 1 січня фактичні ціни на них були вищими, ніж закладено у структурі тарифу на тепло. Близько 7 мільйонів – це збитки в частині амортизації. 8 млн. грн. – це недоотримані доходи від втрат гарячої води. Ще 9,6 млн. грн. – від втрат теплової енергії. Мова йде про втрати від тепловіддачі стояків у квартирах, які від’єднані від централізованого опалення, опалення місць загального користування на зразок підвалів та горищ, а також перегрів приміщень у перехідні періоди, пише «Номер один».

На фінансовий результат підприємства впливає зменшення споживачів та те, що частина власників ІТП корегують постачання тепла відповідно до власних потреб. Через скорочення обсягів споживання тепла підприємство втратило 2,4 млн. грн., адже постійні витрати не змінюються, а споживання зменшується.

Керівник підприємства наголошує, що зміни тарифу відбуваються виключно в частині енергоносіїв. Тобто Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, коригує тариф виключно у відповідності до збільшення вартості природного газу та електроенергії. Інші показники до уваги не беруться. З іншого боку, природний газ для населення подорожчав з 1 квітня. А тарифу на теплопостачання досі не оприлюднено. Постанова знаходиться на реєстрації у Мін’юсті.

Прогнозовано у 2015 році теплокомуненерно працюватиме зі збитком понад 40 млн. грн. Однак підприємство очікує на компенсацію збитків від уряду. Мова йде про 32 млн. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Підвищення тарифів #тернопільські тепловики #збитки

Коментарі

Оголошення
live comments feed...