• Головна
  • Тернопіль може втратити статус одного з «найзеленіших» міст в Україні?
11:30, 18 травня 2015 р.

Тернопіль може втратити статус одного з «найзеленіших» міст в Україні?

У системі озеленення Тернополя є суттєві недоліки і це може призвести до того, що обласний центр втратить статус одного з «найзеленіших». У цьому переконані громадські активісти і, зокрема, голова громадської організації «ЕКОАЛЬЯНС» Олександр Філь. Еколог часто буває за кордоном і вивчає практику озеленення європейських міст. Результати вражаючі, переконаний активіст. Втім у Тернополі її переймати чомусь не хочуть.

- Екологи з початку каденції пропонували Тернопільській міській раді шляхи покращення екологічної ситуації, враховуючи різке скорочення зелених зон за рахунок виділення земельних ділянок під будівництво у лісопаркових зонах, парках, скверах, на газонах. Зменшення лісопаркової зони за останні 4 роки на 85 гектарів, скорочення площі парків Національного відродження, «Топільче», «Шевченка» на 25 гектарів спонували нас звертатися до міської ради. Ми пропонували неодноразово міському голові, головному архітектору п. Бесазі запровадити систему створення міні-клумб біля комерційних об’єктів, для яких Тернопільська міська рада виділяє землю, - каже Олександр Філь.

Як приклад, активіст та еколог демонстрував досвід європейських міст, надавав фотографії, розказував, як у цьому напрямку працюють органи місцевого самоврядування, пише Номер один.

- Ці проекти не потребують коштів з міського бюджету. Треба лише вписати у договір оренди або продажу пункт, який зобов’язує забудовника створити та утримувати клумби. Мені здається, що підприємці, бізнесмени не будуть проти, адже поставити бруківку значно дорожче, ніж висадити дерева та квіти, - каже Олександр Філь.

Таким шляхом можна створити у нашому, колись затишному місті сотні клумб. Звичайно, слід припинити нищити газони. За словами пана Філя, внаслідок щільних забудов та знищення зелених насаджень наші вулиці стають сірими та неохайними, незручними та неблагополучними в екологічному плані. На його переконання, використання досвіду інших країн буде ознакою цивілізованості, європейськості влади.

- Також подібні речі слід робити при проектуванні житлових будинків. На жаль, це важливе питання владу також не цікавить. Практично немає жодного нового будинку, де є озеленена прибудинкова територія, нормальний дитячий майданчик, площадка відпочинку. А це, між іншим, вимагає Закон України «Про благоустрій» та державні будівельні нормативи, - резюмує Олександр Філь.

Коментар

Олег Соколовський, заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради:

– Справді, ми обговорювали з Олександром Філем цю проблему, але, на жаль, вона не знаходить вирішення на місцевому рівні, тому що вимоги щодо благоустрою, про які говорить пан Філь, не передбачені законодавством. Більше того, умови забудовник узгоджує з відділом технагляду. Ми, звичайно, можемо передбачити у договорі певні вимоги облаштування території. Та коли документ проаналізують юристи і звернуться до суду, вони виграють справу, тому що ці пункти не передбачені законом. Зараз законодавство прописано таким чином, щоб мінімізувати кількість дозвільних документів, тому вносити свої корективи та обтяжувати забудовника місто не має права. Ми не наділені повноваженнями регулювати існуючу систему, як це пропонує робити О. Філь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #озеленення #недоліки

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...