• Головна
  • У скільки обходиться утримання одного тернопільського водограю?
13:00, 24 травня 2015 р.

У скільки обходиться утримання одного тернопільського водограю?

Згідно з рішенням Тернопільської міської ради від 27 січня з бюджету міста Управлінню житлово-комунального господарства, екології та благоустрою як головному розпоряднику коштів, на утримання та поточний ремонт фонтанів було виділено 530 тисяч гривень.

З них 40 тис. грн. — це витрати на водопостачання водограїв, близько 119 тис. грн. – вартість послуг з утримання фонтанів та майже 71 тис. грн. – вартість поточного ремонту. Левова частка суми — 300 тис. грн. піде на оплату електроенергії, повідомляє topnews. Це планові витрати, як буде по факту — покаже час, зазначають водоканалівці та апелюють до цифр. Так, торік, до прикладу, утримання та поточний ремонт фонтанів обійшовся місту у 400 тисяч гривень. З них на електроенергію за фактом було витрачено 209 998, 85 гривень, пише ЗЗ. 

Оскільки вартість енергоносіїв зросла і продовжує зростати (до прикладу, торік у травні кВт/год вартував 1, 2984 грн., а у травні 2015-го становить уже 1, 6620 грн), цьогорічні затрати збільшаться. Адже роботу всіх водограїв забезпечують потужні сучасні насоси, ввечері фонтани освітлюються, а робота деяких супроводжується музикою. У квітні-травні, а також у жовтні енергозатрати будуть меншими, адже працюють водограї тільки у вихідні й святкові дні. У червні ж, липні, серпні, вересні — щоденно (за сонячної погоди), тому й енергоспоживання більше.

За підрахунками енергетиків КП “Тернопільводоканал” торік місту найбільше влетів у копієчку фонтан, що в парку “Топільче” – 60 109, 21 грн. (спожив 42870 кВт/год), а найдешевше обійшовся – “Каскад” – 6 229, 34 грн (4394 кВт/год).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #утримання одного водограю

Коментарі

Оголошення
live comments feed...