• Головна
  • У Тернополі на “Сонячному” люди проти будівництва церкви
18:45, 13 жовтня 2011 р.

У Тернополі на “Сонячному” люди проти будівництва церкви

Мешканці трьох будинків - на вулиці Корольова, 8, Корольова, 10 і Купчинського, 9 - не хочуть, щоб поруч з їхніми будинками спорудили церкву. Пояснюють, що тут колись був дитячий майданчик. Зараз люди хочуть його відновити.

Чергове Богослужіння біля встановленого на місці забудови Хреста мало відбутися у неділю, 9 жовтня. Однак, аби відправа не відбулася, люди, які виступають проти будівництва, на цю територію поставили свої авто. Втім, загострення конфлікту не було, оскільки священик на відправу не прийшов.

- Можливо, його по телефону попередили нечисельні прихильники забудови, - припускає мешканка будинку на вул. Корольова, 10 Оксана Корнєєва.

Колись тут був дитмайданчик

Земельну ділянку під будівництво церкви-каплички на вул. Корольова міськрада виділила Тернопільсько-Зборівській єпархії ще у лютому 2010 р. Дозвіл на ведення будівельних робіт єпархія отримала у листопаді минулого року. Цьогоріч у березні на місці запланованої забудови встановили і освятили Хрест. Мешканці трьох будинків - Корольова, 8, Корольова, 10 і Купчинського, 9 виступили проти забудови.

- Колись на цьому місці був дитячий майданчик, - розповідає Оксана Корнєєва. - Пам’ятаю, я у дитинстві багато часу проводила на гойдалках, які були розташовані поруч. Тут ще був столик і лавочки, а також баскетбольний майданчик. Проте з часом усе це занепало. А кілька років тому працівники жеку зрізали залізні опори, до яких були прикріплені баскетбольні щити. Тепер ми хотіли б відновити цей майданчик. А будівництва поруч із нашими помешканнями не хочемо.

Як побачив наш кореспондент, на місці запланованої забудови від дитмайданчика залишилася тільки асфальтована площадка. По два боки від неї - невеликі пагорби. Це місця, де колись були залізні опори баскетбольного майданчика.

Проти будівництва на цій земельній ділянці висловилися більше трьох сотень людей.

- У трьох будинках ми зібрали 334 підписи, - продовжує Оксана Корнєєва. - Це при тому, що ми обійшли навіть не всі під’їзди. Ще частина людей відповіли, що вони проти будівництва, але не хочуть іти проти церкви.

Жінка також розповіла, що значна частина людей, які виступають проти будівництва церкви, є греко-католиками.

- У нашому мікрорайоні є три церкви, - додає вона. - Одна з них - греко-католицька. Я, наприклад, брала шлюб у греко-католицькій церкві Архістратига Михаїла, що на вулиці 15 Квітня. Там хрестила і своїх дітей. Мене повністю влаштовує ця церква і не бачу доцільності у будівництві ще одної. А якщо вже є така потреба, то хай будують її в іншому місці.

Навесні цього року обурені мешканці вже зверталися у міськраду з проханням не допустити забудови поблизу їхніх будинків. В управлінні містобудування та архітектури запевнили людей, що надання ділянки проведено згідно з чинним законодавством та з дотриманням усіх необхідних норм, а надана ділянка не входить у прибудинкові території цих будинків.

- Протести мешканців не можуть бути обґрунтовані законодавчо, але прийняті до уваги міськрадою, - говорить у листі-відповіді на звернення мешканців.

Навесні цього року після виникнення конфлікту в міськраді створили комісію для вивчення цього питання. Як варіант - комісія мала подати пропозицію з пошуку іншої земельної ділянки для церкви. Пристрасті вщухли, однак 27 вересня та 2 жовтня біля встановленого Хреста отець Мирослав Богак з с. Острів провів Богослужіння. Люди знову почали протестувати.

Церква погоджується на іншу ділянку

Прес-секретар Тернопільсько-Зборівської єпархії отець Олег Харишин, у свою чергу, переконує, що на цьому житловому масиві є необхідність у спорудженні ще одного храму.

- На першу відправу прийшло близько сотні людей, - розповів священик. - А це означає, що є потреба у такому храмі. До речі, плануємо звести не церкву, а церкву-капличку. Це буде невеликий храм, розрахований на людей літнього віку, яким з довколишніх будинків, можливо, важко іти на вулицю 15 Квітня.

Втім, Олег Харишин запевнив, що церква не зацікавлена у загостренні конфлікту і тому шукає мирний спосіб вирішення ситуації.

- Ця земельна ділянка належить нам законних підставах, - розповів Олег Харишин. - Ми пройшли довгий шлях для отримання усіх необхідних дозволів. Але частина людей виступає проти будівництва. Ситуація непроста. Мусимо шукати мирне вирішення конфлікту. Наразі ведемо переговори з міськрадою, щоб нам змінили земельну ділянку. Так можна буде уникнути протистояння.

Олег Харишин також роз’яснив, що 27 вересня і 2 жовтня біля освяченого Хреста відбувалися святкове і післясвяткове Богослужіння з нагоди Чесного Хреста.

- Священик Мирослав Богак отримав благословення від владики на проведення цих Богослужінь і тому він проводив відправу, - пояснив Олег Харишин. - Зваживши усі “за” та “проти”, владика вирішуватиме, чи проводитимуться такі Богослужіння надалі.

Мер Сергій Надал повідомив “20 хвилин”, що задля усунення конфліктної ситуації міськрада підшукає для церкви іншу земельну ділянку.

- Я зустрічався з владикою отцем Василієм Семенюком ще після першого спалаху конфлікту, - розповів Сергій Надал. - Ми домовилися, що міськрада підшукає іншу земельну ділянку. Зараз так склалося, що у свято проводилася відправа, і це знову розбурхало пристрасті. Однак проводити там будівництво не будемо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...