• Головна
  • Тернополянка Оксана Ралько встановила два рекорди на чемпіонаті України у Ялті
11:00, 14 жовтня 2011 р.

Тернополянка Оксана Ралько встановила два рекорди на чемпіонаті України у Ялті

Не перестає дивувати українську легку атлетику 17-річна тернопільська спортсменка Оксана Ралько. Вона встановила рекорд на чемпіонаті Тернопілля, а нещодавно повернулася з чемпіонату України, де організатори визнали її однією із кращих.

Збірна Тернополя з легкої атлетики взяла участь у чемпіонаті України серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ) та спортивних дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву (СДЮШОР) серед спортсменів 1994-1995 р.н. Змагання серед спортивних шкіл України відбулися у кримському місті Ялта з 27 до 30 вересня, пише "20 хвилин".

Загалом на чемпіонаті України змагалися близько 670 учасників зі всіх областей нашої країни.

Тернополян було п’ятеро

Серед них була і збірна Тернополя. Втім, серед усіх команд-учасниць наша збірна була представлена всього лише п’ятьма легкоатлетами.

Троє наших замляків представляли на змаганнях тернопільську ДЮСШ №3, а ще двоє – обласну ДЮСШ. Загальна кількість спортивних шкіл, що змагалися за нагороди – 84.

У загальнокомандному заліку наша ДЮСШ №3 посіла сімнадцяту сходинку. Щодо ОДЮСШ, то вона розташувалася двома позиціями нижче і стала дев’ятнадцятою.

Серед кращих на чемпіонаті України знову визнали нашу талановиту легкоатлетку – 17-річну Оксану Ралько. Нагадаємо, нещодавно вона встановила рекордний результат для Тернопілля у бігу на дистанції 100 метрів. Відбулося це на чемпіонаті області, що відбувався протягом 17-18 вересня у нашому місті.

Цього разу результати нашої землячки знову викликали причини для гордості. У Ялті Оксана Ралько встановила ще два рекорди області. У бігу на дистанції 200 метрів тернополянка з результатом 24,58 встановила рекорд Тернопільщини серед 17-річних та 20-річних спортсменів. Одночасно вона виконала норматив кандидата в майстри спорту. Її результат визнали кращим в українському легкоатлетичному сезоні.

Другим не менш важливим досягненням Ралько став рекорд у бігу на дистанції 400 метрів. Її вона подолала за 55.92 секунди.

Дві медалі Павла Гудзя

У підсумку, організатори змагань у Ялті визнали Оксану Ралько, що наразі займається у школі вищої спортивної майстерності, однією із кращих легкоатлеток на турнірі. Та висловили подяку її тренерам Михайлу та Тетяні Борейко. Наразі Оксана Ралько та її наставники проходять збір у Євпаторії. Там вони готуються до наступних змагань з легкоатлетичного кросу, що відбудеться наприкінці жовтня у Білій Церкві.

Інші тернополяни, що взяли участь у чемпіонаті України теж показали достойні результати. Так, студент тернопільського національного економічного університету Павло Гудзь привіз додому одразу дві нагороди. Спершу вихованець тренерів Богдана та Оксани Дуди виборов нагороду найвищого ґатунку у бігу на дистанції 2000 метрів з перешкодами. Його результат - 5:59.43 хвилини. На цій же дистанції виступив наш земляк Микола Скоромний. Його результат був трішки скромнішим – у Миколи четверте місце. Згодом Павло Гудзь здобув "срібло" з часом 3:55.97 хвилини у бігу на дистанції 1500 метрів.

Вихованці ОДЮСШ Наталії Олійник не вдалося здобути нагород. Спортсменка стала четвертою у бігу на дистанції 2000 метрів з перешкодами. Та зайняла п’яту позицію на дистанції 1500 метрів.

Оксана Пиж здобула дві медалі

Уже через два дні після завершення чемпіонату України серед дитячих спортивних шкіл у тому ж таки місті Ялта стартували Юнацькі ігри України серед дітей 1996 року народження і молодших. Змагання відбувалися на протязі 2-4 жовтня.

Участь у змаганнях взяли 27 команд зі всіх областей України, що включали в себе 612 спортсменів. Тернопільська збірна посіла підсумкове 21 місце, здобувши при цьому 2 золоті нагороди та 1 бронзу. У складі нашої команди змагалися 12 учасників (5 юнаків та 7 дівчат).

Серед результатів наших земляків варто виділити вихованку Зборівської ДЮСШ Надію Луцик. Юна легкоатлетка здобула "золото" з результатом 5:19.34 хвилини у бігу на дистанції 1500 метрів з перешкодами.

Представниця ОДЮСШ Оксана Пиж теж порадувала своїми результатами. Під керівництвом тренера Ольги Стефанишиної спортсменка привезла додому одразу дві нагороди. Оксана Пиж була першою у бігу на 3000 метрів та третьою на вдвічі меншій дистанції.

З п’ятим результатом у бігу на 200 метрів змагання завершив 14-річний чортківчанин Віталій Сенчук. Його результат – 23,68 секунди.

Шостим у секторі для стрибків у висоту став наш земляк Хома Олександр. Його досягнення – 1,75 метра.

Не наблизися до призових місць наші стрибунки у висоту. Христина Стефанишин посіла девяте місце, Юлія Лукачат була одинадцятою, а на сімнадцятій сходинці опинилася Ірина Конащук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію