• Головна
  • Чи вчасно отримують тернопільські бійці належні їм виплати?
21:00, 12 серпня 2015 р.

Чи вчасно отримують тернопільські бійці належні їм виплати?

Про те, як вдосконалити процес встановлення інвалідності учасникам АТО, йшлось під час робочої зустрічі виконувача обов’язків директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Віктора Овчарука із головним лікарем Тернопільського обласного центру медико-соціальної експертизи Ігорем Банадигою та головою Тернопільської обласної громадської організації «Справа честі» Миколою Сивирином. Зустріч відбулась 11 серпня.

У процесі вирішення питань надання пільг учасникам АТО потрібний індивідуальний підхід та детальне вивчення ситуації, зазначив Віктор Овчарук.

«Ми не можемо допустити найменшої неуважності під час огляду бійців, які звертаються щодо призначення інвалідності. Це питання – на відповідальності працівників лікарсько-консультаційних комісій та медико-соціальних експертних комісій. Учасники АТО жертвують своїм здоров’ям заради майбутнього нашої держави. Їм повинні якомога оперативніше призначати усі належні виплати», - наголосив він.

Зв'язок інвалідності військовослужбовців з перебуванням на фронті або з виконанням інших обов’язків військової служби встановлюється МСЕК на підставі посвідчення учасника АТО та документів військово-лікувальних закладів (свідоцтво про хворобу, довідка про поранення). Для того, щоб отримати посвідчення учасника АТО, потрібно звернутися у військкомат за місцем прописки або у військову частину з переліком необхідних документів (з ними можна ознайомитися на сайті Міністерства оборони України).

«Із цього приводу виникає багато питань, тому необхідно проводити юридичні консультації для військовослужбовців, - продовжив Віктор Овчарук. - Вичерпну інформацію можна отримати в спеціалістів громадської організації «Справа честі». Департамент охорони здоров’я розпочав тісну співпрацю із представниками даної організації. До них можна безпосередньо звертатись щодо усіх проблемних моментів, які виникають під час оформлення статусу учасника АТО чи встановлення групи інвалідності. Ми у свою чергу відповідаємо за оперативне реагування та вирішення цих питань».
Офіс ТОГО «Справа честі» розташований у Тернополі за адресою: вул. Шептицького, 5б (2 поверх), телефони для довідок - 096-034-06-94; 050-06-90-841.

«Наші юристи готові надати необхідну консультацію та допомогу щодо вирішення питань усім бійцям, які мають певні труднощі щодо отримання пільг учасника АТО, - зазначив Микола Сивирин. - Із проблемними питаннями ми особисто звертаємось у відповідні структури, що значно пришвидшує сам процес. Наш офіс відкритий з понеділка по п’ятницю (12:00 – 18:00)».
Загалом, за інформацією Тернопільського облвійськкомату, посвідчення учасника бойових дій на Тернопільщині отримало 344 військових. Як повідомили у департаменті охорони здоров’я ОДА, на огляд до обласної медико-соціальної експертної комісії направили 35 учасників АТО, із них четверо отримало ІІ групу інвалідності, ще четверо – ІІІ групу. Іншим встановили відповідний відсоток втрати непрацездатності без встановлення групи інвалідності. У період з 4 по 10 серпня щодо встановлення інвалідності звернулось п’ять військовослужбовців-учасників АТО, двом встановили ІІ групу, одному – ІІІ групу інвалідності, двом бійцям встановили відповідний відсоток втрати непрацездатності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільські бійці #виплати

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...