До Тернополя повернулися «кіборги», які відстояли пекельну останню битву за Донецький аеропорт

Близько 15 бійців 80-тої окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України повернулись з зони АТО у п'ятницю, 4 вересня. Зустрічали "кіборгів" рідні та друзі.

- Це десантники, які відбули пекельну вахту в три ротації по два тижні в аеропорту у Донецьку, які відстояли ту пекельну останню битву за аеропорт, - каже засновник ГО "Скеля" Руслан Ангел. - З 560 їх залишилось близько 170.

Родом з Тернопільщини семеро бійців, інші їдуть далі у напрямку Івано-Франківська, Рівного та інших міст.

- Зустрічаю свого сина. якого не бачила більше року, - каже мама одного з "кіборгів" Орися Блаватнік. - Відчуття тривожні, але приємно, що він повернувся щасливо додому. Коли побачила, то спершу поцілувала, обійняла і  сказала: "Добре, що ти, синочку, повернувся додому".

Інших хлопців зустрічали друзі, а на декого ще чекають і рідних містах та селах. Командира бійців Михайла рідні чекають вдома у Чортківському районі. У АТО хлопець пішов рік тому, пише 20 хвилин. 

- Минулого року у вересні я працював на тернопільському пивзаводі, подзвонили з воєнкомату і сказали, шо треба з'явитись за дві години того ж дня у Чорткові, - розповідає боєць. - Я сказав, що за дві години неможливо, однак відповіли, що мушу бути вже вранці.

Наступного дня в 12 ночі Михайло уже був на полігоні в складі третього батальйону 80 бригади. Про те, що відбувалось у зоні АТО за цей рік, командир говорити не хоче, просто каже, що несли службу. Повернувшись додому боєць планує зібрати найближчих людей, щоб відсвяткувати повернення.

- Тут все по-іншому. Навіть трава інша і повітря інше, - каже Михайло.

Бійців 80-тої окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України  поставили у резерв, але хлопці кажуть, якщо Батьківщина покличе назад, то підуть її захищати.

Тернопіль «кіборги» битва за Донецький аеропорт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі