Що робити, якщо Тернопіль знову огорне дим (поради лікаря)

Пожежі на торфовищах Тернопільщини, які можуть бути однією з причин появи густого смогу у Тернополі, досі  не погасили.

А тому в нагоді можуть стати в нагоді поради, що ж робити, якщо місто огорнув густий дим, опубліковані на сайті лікаря Комаровського:

  • Всіляко скорочуйте час перебування поза приміщенням. Якщо справи все-таки вигнали вас з дому, уникайте фізичних навантажень, дихайте носом, постарайтеся не здійснювати глибоких вдихів. За можливості накривайте волосся головним убором.
  • Увійшовши до будинку, відразу переодягніться і прийміть душ.
  • У приміщенні все закрити. Все - двері-вікна-кватирки-балкон. Кондиціонер включити (сподіваємося, фільтр ви міняли згідно з правилами експлуатації даного приладу). Якщо є побутової очищувач повітря - звичайно ж включити. Якщо його немає, але є гроші - купити і включити. Якщо у вашому регіоні дим за вікном з'являється регулярно - включити в план обов'язкових покупок очищувач повітря.
  • Підтримувати в будинку нормальну відносну вологість повітря 40-70%. Пам'ятайте: в сухому повітрі ви постійно вдихаєте пилові частинки, а в повітрі нормальної вологості вони осідають на підлогу. Як підтримувати вологість? Включити зволожувач, помити підлогу, відкрити закритий акваріум, походити по будинку з пульверизатором, розвісити вологі рушники і т.д.
  • Здатність дихальних шляхів зупиняти і видаляти небажані елементи, які знаходяться у вдихуваному повітрі, визначається станом слизових оболонок, які в жодному разі не повинні пересихати!!! Багато пити (через «не хочу»). Регулярно закапувати ніс сольовими розчинами. Найпростіше розвести 1 чайну ложку солі в 1 літрі кип'яченої води і отриманим розчином регулярно зволожувати доступні слизові оболонки: капати в ніс, протирати очі, полоскати рот.
  • Уникайте будь-яких дій, здатних додатково зіпсувати повітря, - не треба смажити рибу, запалювати ароматичні свічки і каміни. З цієї ж причини по можливості віддайте перевагу електричну піч газовій. Відкладіть на потім прибирання з використанням пилососа. Чоловіка з цигаркою гнати з дому поганою мітлою.
  • Якщо у вас (вашої дитини) є хронічні хвороби легенів (бронхіальна астма, наприклад), обговоріть з лікарем необхідність додаткового прийому ліків (корекцію доз).
  • Не намагайтеся самостійно боротися з наслідками вдихання диму (кашель, чхання, кон'юнктивіт) за допомогою таблеток. Особливо небезпечні будь «ліки від кашлю». Багато кашляєте - багато пийте, і бігом до лікаря.
  • Маска, яка здатна реально захистити, коштує величезних грошей і купити її дуже складно. Більшість паперових і тканинних масок, а також будівельні респіратори можуть зупинити лише великі пилові частинки, але знешкодити дим вони не в змозі. Їх застосування - це психотерапія: мовляв, «я себе рятую». Проте марлева маска, змочена водою, є реальним способом зволоження слизових оболонок, і її застосування поза приміщенням цілком доцільне.
дим
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі