Віталій Цимбалюк: «До перевірки діяльності цієї влади ми залучимо незалежний міжнародний аудит»

Споглядаючи небачену раніше бурхливу діяльність міської влади, тернополяни дивом дивуються, що вперше за п’ять років її каденції раптом знайшлися гроші і на тротуари, і на двори, і на дитячі майданчики.Зацікавились цим і активісти громадської організації «Тернопіль «Європейський».

Вони проаналізували всю інформацію щодо проведення капітальних ремонтів в місті і з’ясували, що за попередні чотири роки в цій сфері було зроблено в рази від того, що «наверстали» за нинішній, передвиборчий рік. Чому ж міськрада, де голова має абсолютну партійну більшість, нічого не робила раніше, і на що тоді втрачалисябюджетні кошти? Мер Сергій Надал пробує пояснити це тим, що цього року місто отримало значно більший бюджет, тож і кошти на ремонти з’явилися. Однак віриться в це мало, бо бюджетних коштів і далі катастрофічно бракує і на зарплати бюджетникам, і на харчування для школярів, і на багато інших важливих потреб. Тож у людей розумних не виникає сумнівів, що всі ці надактивні ремонтні роботи – ніщо інше, ніж передвиборчий піар заради великого бажання повторно потрапити у керівне крісло.
–А що ж насправді діється за цим ударно-парадним фасадом?- каже голова громадської організації «Тернопіль Європейський» Віталій Цимбалюк. – Яка взагалі реальна ситуація в господарстві міста -з бюджетом, освітою, медициною, комунальним майном тощо? Про це тернополяни поняття не мають. Бо багато важливої інформації є закритою, а основна діяльність ведеться непрозоро, що створює передумови для корупції. Тим часом ми ніколи не зможемо провести в місті справжні європейські реформи, якщо не знатимемо реального стану речей. Тому, порадившись з фахівцями, ми вирішили, що міське господарство Тернополя заразяк ніколи гостро потребує всебічного і незалежного аудиту в усіх сферах діяльності, розподілу та використання коштів. І саме це є метою нового проекту нашої громадської організації, який презентуємо сьогодні громаді міста.
Про основні аспекти та деякі деталі цієї ініціативи розповіли журналістам активісти «Тернополя Європейського», депутат Тернопільської міської ради Олег Вітвіцький та підприємець Микола Городецький. Зокрема, про те, що хоч світова практика і підтвердила ефективність такого механізму, подібні ініціативи в Україні раніше провалювалися через заангажованість залучених структур, послуги ж дійсно незалежних аудиторських фірм коштують недешево. Відтак повідомили, що їхня ГО має намір звернутися до міжнародних структур з проханням надання грантової підтримки на проведення аудиту Тернопільської міської ради. До цього процесу за кошти грантодавців буде залучено незалежну міжнародну аудиторську фірму, яка гарантуватиме незаангажованість та об’єктивність. Зі свого боку «Тернопіль Європейський» створить Громадську раду з правом дорадчого голосу, куди увійдуть авторитетні фахівці та громадські діячі. Усіх, хто захоче співпрацювати з ними на честь і совість заради майбутнього Тернополя, а також має певний досвід в аудиті різних галузей комунального господарства, активісти просять зголошуватися за телефонним номером (096) 980-94-68.
Також на прес-конференції лідер «Тернополя Європейського» Віталій Цимбалюк повністю розвінчав чисельні чутки про те, що він піддає різкій критиці роботу чинного мера та його команди лише тому, що сам мріє про крісло міського голови. Пан Віталій категорично заявив, що не збирався і не збирається балотуватися на цих виборах ні на посаду міського голови, ні в депутати міської чи обласної ради.«Моя п’ятирічна депутатська каденція в Тернопільській міській раді щойно завершується, - сказав він.- І я переконався, що, будучи незалежним від влади чи якоїсь партії, можна зробити для людей набагато більше. Тому наразі збираюся займатися лише громадською діяльністю.Хоча не заперечуватиму, якщо хтось із наших активістів виявить бажання поборотися за депутатський мандат.
Запевнив Віталій Цимбалюк присутніх і в тому, що «Тернопіль Європейський» не є політичним проектом і ніколи не стане партією. Натомість і надалі розроблятиме і пропонувати владі міста нові цікаві проекти, контролюватиме її діяльність, та, по можливості, допомагатиме тернополянам вирішувати наболілі проблеми.

Віталій Цимбалюк міжнародний аудит
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі