40% заявок на отримання «Green Gard» – з Тернопільщини

Щороку понад тисячу українців отримують візи в результаті участі у лотереї «Green Gard». Традиційно найбільше анкет на участь у програмі надсилають жителі західних регіонів України. А беззаперечним лідером у цьому плані є Тернопільщина. Майже 40% анкет заповнюють та надсилають наші краяни.

Реєстрація анкет на участь у програмі «Green Gard» традиційно починається 1 жовтня. Власне, не є винятком і 2015 рік. Учасники програми матимуть місяць для того, щоб заповнити анкети на офіційному сайті програми. Днями у Тернополі з візитом побувала віце-консул США Джейн Гірс і розповіла про правила та особливості реєстрації аплікатнів у цьому році.

Віце-консул наголосила, що зареєструватися на участь у лотереї «Green Gard» можна виключно на сайті www.dvlottery.state.gov. Там є інструкція, яку варто уважно перечитати. Ця процедура є безкоштовною і не потребує особливих навиків. Традиційно головною вимогою до учасників є наявність середньої освіти або два роки досвіду роботи, відсутність судимостей, порушень правил перебування у США тощо, пише Номер один

- Також треба пам'ятати, що для того, щоб взяти участь у цій лотереї, нічого платити не потрібно, - каже Джейн Гірс. - Кожного року один аплікант може подати лише одну заявку. Дуже важливо вказати чоловіка або дружину, а також усіх неодружених дітей до 21 року. Навіть якщо ці діти з вами не проживають і не планують з вами емігрувати. Також для участі у лотереї потрібно використати нові фотокартки, зроблені не пізніше, ніж півроку до початку реєстрації. Після закінчення реєстрації необхідно роздрукувати сторінку-підтвердження, на якій буде вказано секретний код.

Його віце-консул рекомендує зберігати у таємниці, адже саме завдяки цій комбінації цифр аплікант може перевірити статус своєї заявки. Через кілька місяців заявник повинен зайти на персональну сторінку, ввести секретний код та перевірити, чи є його анкета виграшною.

- Ми рекомендуємо громадянам України старатися заповнювати заявки самостійно і не звертатися до третіх осіб, - каже віце-консул. - Співробітники посольства переклали інструкції на українську мову і їх ви можете знайти на офіційному веб-сайті посольства США в Україні. Дуже важливо пам'ятати, що реєстрація на участь у цій програмі є безкоштовною. Навіть якщо вам хтось допомагає, прослідкуйте, щоб в анкеті була вказана ваша особиста електронна адреса. Інакше відповідь може надійти на адресу третьої сторони і тоді учасник може навіть не дізнатися про свій виграш або ж взагалі стати жертвою шахрайства.

Та якщо ви виграли лотерею, це не означає, що ви автоматично отримаєте візу, продовжує Джейн Гірс. Аплікант повинен бути кваліфікованим на отримання візи. Для цього він має пройти співбесіду. Крім того, переможцям лотереї віце-консул наполегливо рекомендує не зволікати з реєстрацією на проходження медогляду та співбесіди. Справа в тому, що візи посольство видає лише до 30 вересня наступного року. Якщо до цього часу аплікант не матиме повного комплекта документів, то він може не отримати візу. Як пояснила віце-консул, медобстеження може тривати навіть два місяці. Річ у тім, що людину можуть направити на дообстеження щодо наявності захворювання на туберкульоз. Зважаючи на складну ситуацією з цією недугою в Україні, до цього питання посольство США відносяться дуже серйозно.

Джейн Гірс наголошує, що програма «Green Gard»  - це лише лотерея. Жодних преференцій емігрант від уряду США не матиме.

- З часу реєстрації на участь у програмі та до моменту еміграції апліканта проходить близько двох років. За цей час ми рекомендуємо громадянам налагодити контакти з країною, у якій вони збираються проживати. Знайти знайомих та родичів, які могли б допомогти на перших порах, - каже віце-консул.

Попри те, що участь у лотереї є безкоштовною, заявнику все ж таки доведеться понести деякі фінансові витрати. Зокрема, сплатити візовий збір – 300 доларів, медобстеження – 215 доларів. Якщо вам видали візу, ще потрібно заплатити 165 доларів за оформлення пластикової картки "Green Gard". Тобто разом це виходить 680 доларів.

Усі переможці вибираються випадково за допомогою комп'ютера, тому втручання третіх осіб у програму є неможливим, наголошує віце-консул. За словами Джейн Гірс, американському посольству відомо про випадки шахрайства стосовно лотереї "Green Gard", але запобігти їм відомство не може. Це справа виключно заявників. Щороку представники консульства проводять роз’яснювальну роботу щодо участі в лотереї, але деякі особи нехтують інструкціями і стають жертвами шахраїв.

- До нас звертаються громадяни, які стали жертвами шахрайства. Деякі з них не можуть отримати секретного коду або ж від них вимагають значні кошти. На жаль, ми не можемо допомогти цим людям. Єдине – ми надаємо їм інструкції стосовно можливості отримати американську візу, - каже віце-консул.

До слова, цього року участь у лотереї «Green Gard» взяло 8900 українців. З них вибрали 5 тисяч. У результаті 1250 громадян отримали візи при ліміті 3500. Традиційно лідерами за подачами заяв є західні регіони України. А найменше зареєстрованих – з Центральної України.

40% заявок отримання «Green Gard» Тернопільщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі