У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж)

У Тернополі відкрили виставку відтворених пам’яток рукописної писемності. Виставка скарбів писемності у травні 2015 року була представлена в Національному заповіднику «Софія Київська».

На експозиції можна побачити копії древніх богослужебних і світських манускриптів, які є шедеврами давньослов’янської і західноєвропейської рукописної книжності. Виставка відтворених пам’яток давньоруської писемності триватиме у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до 30 вересня.

Каліграф Юрій Храпай – засновник Рукописної майстерні за 25 років разом із творчою командою відтворив більше сотні автентичних копій окремих аркушів унікальних рукописів ХI –ХVI століть. Серед цих робіт – Київський Псалтир, Оршанське Євангеліє, Луцьке Євангеліє, Сійське Євангеліє, Буслаєвський Псалтир, Реймський міссал. Окрім цього, вручну пером написано і прикрашено  рукописи, в яких відтворено давні тексти: Руська Правда, «Слово про Закон і Благодать» Митрополита Іларіона, «Слово о полку Ігоревім», «Сказання про житіє і подвиг Михайла Чернігівського і його боярина Федора», Литовський Статут 1529 р. та інші. Оригінали пам’яток зберігаються у книгосховищах, але для широкого загалу доступ закритий. А копії манускриптів, які представив у Тернополі Юрій Храпай, доступні для усіх відвідувачів.

У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1 У Тернополі експонуються унікальні рукописні манускрипти (фоторепортаж) (фото) - фото 1
Тернопіль експозиція унікальні рукописні манускрипти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі