На Тернопільщині чоловік провалився під лід і загинув

19 січня в річці Серет поблизу с. Лисичники Заліщицького району потонув місцевий житель.

Чоловік 1954 року народження вийшов на ріку й одразу пішов під кригу на дно. Свідки цієї події запевняють, що не мали змоги йому допомогти, все занадто швидко сталось.

У зв’язку з цим, МНС закликає громадян бути обережними та не виходити на тонку кригу водойм, адже в умовах нестійких морозів лід дуже слабкий, надзвичайно небезпечний та існує реальна загроза провалитися у воду.

Нагадуємо, що безпечним для ваги однієї людини є лід, який має зеленуватий відтінок та товщину не менше 7 см, а для кількох людей – не менше 15 см. Міцність льоду потрібно перевіряти палицею. Якщо від удару з’являється вода, то необхідно негайно повернутись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою.

Якщо ви провалилися: Якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні і не піти під лід, і кличте на допомогу. Намагайтеся зберігати спокій, не борсайтеся у воді. Намагайтеся не обламувати лід, без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги.

Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового полону, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що ви змокли і холод штовхає вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.