ПредставникиСвітового Банку розповіли у Тернополі про можливості енергозбереження. Відповідно до представлених проектів в міських школах, садочках та лікарнях можна скоротити використання енергоносіїв щонайменше вдвічі. Втілювати задум почнуть у освітніх закладах.
– Якщо в нас освітня сфера витрачає в рік порядка 45-50 мільйонів гривень на заклади, на потреби енергоносіїв, тобто 45-50 мільйонів в загальному енерговитрати, то ми можемо скоротити цю суму в два рази. При тому якість послуг підняти, – розповів у ефірі каналу ТВ-4 заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.
Як зазначає міський голова Сергій Надал, сьогодні є усі передумови, щоб поступово розпочинати термомодернізацію у закладах бюджетної сфери. Місто самостійно розпочало ці заходи ще у 2011 році, коли усі школи та дитсадки були обладнані індивідуально-тепловими пунктами. Завдяки цьому заклади тепер економлять до 15% тепла.
– Ми розумієм всі ризики і всі позитиви, які можуть бути від цієї роботи, готові брати їх на себе і бути сьогодні містом в Україні для того, щоб цей процес почати в Україні і бути прикладом для інших міст, де це можна реалізовувати, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.
До слова, проект Світового банку «Енергетична трансформація українських міст» розпочався у листопаді 2014 року. Тоді дана організація обрала три міста в Україні - Київ, Кам’янець-Подільський та Тернопіль. Проект завершився наприкінці 2015 року і, згідно з висновками Світового банку, вони продовжили співпрацю лише із Тернополем.