Радник посольства Японії в Україні Рюта Футуя передав ряд обладнань по проекту модернізації медичного обладнання «КУСАНОНЕ» у Чортківську ЦКРЛ.
Зазначимо, що у 2013 році Чортківська центральна комунальна районна лікарня, після подачі заявки на участь у Проекті фінансової допомоги КУСАНОНЕ Уряду Японії, Посольством Японії в Україні була обрана учасником Проекту.
Завдяки даному Проекту, було придбано медичне обладнання: Ендоскоп торгової марки Pentax, Система діагностична ультразвукова Aplio MX SSA – 780A –УЗД апарат, Холтерівська система ЕКГ – система для обстеження хворих з серцево-судинною патологією за Холтером та лабораторне обладнання: Мікроскоп біологічний Мікмед-5 та лічильник лейкоцитарної формули С-5, центрифуга СМ-6м.
Фінансове забезпечення Проекту становило 940 500 тис. грн. Участь у спів фінансуванні взяв Всеукраїнський благодійний фонд «Україна-Свята Родина». Враховуючи вимоги часу та впровадження медичної реформи на вторинному рівні дане обладнання було встановлено у реорганізованому приймальному відділі невідкладної допомоги.
До слова, Ґрантова допомога по проектах людської безпеки програми «КУСАНОНЕ» – це запропонована Урядом Японії програма фінансової допомоги для проектів розвитку призначається для задоволення різноманітних потреб країн, що перебувають у стані розвитку. Ця програма, яка також відома як «програма Кусаноне», сприяє проектам, що пропонуються різними організаціями, як неурядовими організаціями, так і місцевими державними організаціями. Програма Кусаноне набула високого рейтингу завдяки тому, що вона забезпечує гнучке та швидке сприяння основним проектам розвитку.
За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій. Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.