Тернопільщину чекає 19 фестивалів.
Незважаючи ні на що, рік почався з фольклорного свята «Нова радість стала» і перших рекордів – на фестивалі куті у Тернополі вперше в Україні приготували 1 тонну 300 літрів обрядової страви.
У ніч із 13 на 14 січня у колоритній Горошовій на Борщівщині відбулось традиційне карнавально-обрядове дійство «Маланка», а у Тернополі пройшло «Українське Різдво». Попереду ще стрітенські морози та проводи зими.
У квітні нас чекає книжковий фестиваль «ДжураФест». У травні – по«Мандруємо замками Тернопілля», а старовинний Збараж пригостить варениками.
У червні спочатку на фестини запросить Бережанський замок, а вже незабаром живописний Стіжок, що на Шумщині, покличе на мистецько-краєзнавчий фестиваль „Братина»; у Ниркові (Заліщицький район) пройде «Червоне-фест».
У липні відбуватимуться «Забави у княжому місті» Теребовлі та купальська феєрія «Ой, на Івана, ой, на Купала!» у Чагарях Гусятинського району. А вже за тиждень – кулінарний «КоропФест» і завершиться місяць мистецько-розважальним фолк-рок -фестивалем «На хвилях Серету» у Залізцях на Зборівщині.
У серпні традиційно зазвучать «Дзвони Лемківщини» в урочищі Бичова, що на Монастирищині та стрілецькі й повстанські пісні – на фестивалі "Дзвони Лисоні" (м.Бережани). Завершиться ж літо Днем міста Тернополя.
Хоча вже за тиждень у Борщівському краї зацвітуть вишиванки та в повітрі Борщова запахне часничком, скликаючи на кулінарний фестиваль борщу «Борщ’їв». Сонний шурхіт опалого листя розбудять позивні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Байда».
У жовтні на Покрову відзначимо героїв УПА, а у листопаді закружляє в танці фестиваль «Червона калина».
Під завісу року у драмтеатрі прийдуть «Тернопільські театральні вечори» та «Jazz Bez».
Насичений цей рік і ювілеями. Насамперед варто пам’ятати, що 2013-ий проголошено у Тернополі Роком Яна Тарновського, - пише Номер один. У квітні своє 100-річчя відзначатиме обласний краєзнавчий музей, а у вересні виповнилось би лише 75 років відомому краєзнавцю, археологу, науковому працівникові нашого ТОКМ Ігореві Гереті.
Попереду – життя. Пам’ятаєте, як казав професор Преображенський: «Руйнування – це що, стара з клюкою? Руйнація стається у наших головах». Україна стільки пережила, бачила орду і війну, переживе й економічну кризу.