В Україні потужна циклонічна система спричиняє дощі, зливи, град і сильний вітер. Така погода зберігатиметься впродовж тижня.
Як повідомляє "24", про це розповів синоптик Віталій Постригань.
Чого очікувати від погоди найближчим часом?
Синоптик пояснив, що масштабна циклонічна система, затиснута антициклонами, зараз охоплює Балкани, Україну та Туреччину.
Така конфігурація, за його словами, сприятиме надходженню теплого вологого й нестійкого повітря, що призведе до частих дощів, гроз і підвищеної вологості.
Окремо синоптик звернув увагу на ймовірність нічних гроз: вони можуть мати локальний і швидкоплинний характер – в одних районах буде сухо, а в інших фіксуватимуться зливи та грози.
Нагадаємо, під час грози громадянам радять уникати перебування поблизу рекламних щитів, ліній електропередачі, великих дерев і не паркувати поруч із ними автотранспорт.
Укргідрометцентр попереджає про небезпечні метеорологічні явища в Україні до кінця доби 20 травня. Вдень у більшості регіонів, крім західних областей, очікуються грози, а місцями – град і шквали швидкістю 15 – 20 метрів за секунду.
Через ускладнення погодних умов оголошено I рівень небезпечності (жовтий). Синоптики зазначають, що такі явища можуть ускладнити роботу енергетичних, будівельних і комунальних служб, а також рух транспорту.
Коли в Україні остаточно потепліє?
Керівниця відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Наталія Голеня розповіла, що цього тижня в Україні ще очікується нестійка погода з дощами та опадами. Водночас у окремих регіонах, за її словами, температура повітря може зростати та становити від 28 до 30 градусів тепла.
Вже наступного тижня кількість опадів в Україні, зокрема у західних і північних областях, може зменшитися.