Відключення вже почались: одразу вісім областей України залишилися без світла

Сьогодні, 22 червня, після чергових російських обстрілів без електропостачання залишилися споживачі у восьми областях України.

В Укренерго повідомили про складну ситуацію в енергосистемі та закликали громадян економніше використовувати електроенергію.

Найважча ситуація склалася на сході та півдні країни, де окупанти пошкодили значну кількість мережевого обладнання.

За даними Укренерго, найбільше нових відключень електроенергії зафіксовано на Донеччині та Херсонщині. Там енергетики працюють над стабілізацією мережі, щойно дозволяє безпекова ситуація.

Також після нічних і ранкових ударів частково без світла залишилися споживачі у Сумській, Харківській, Миколаївській, Чернігівській та Запорізькій областях. У регіонах, де це можливо, аварійні бригади вже проводять відновлювальні роботи.

У Києві також фіксуються локальні перебої з електропостачанням. Зокрема, знеструмлення були у Дніпровському, Голосіївському та Дарницькому районах. Через це тимчасово зупинявся фунікулер і не курсували окремі тролейбусні маршрути.

В Укренерго наголошують, що ситуація в енергосистемі залишається нестабільною і може змінюватися протягом доби. Споживачів закликають стежити за повідомленнями місцевих операторів щодо можливих графіків обмежень.

Також українцям рекомендують переносити використання потужних електроприладів на денний період — з 10:00 до 16:00, коли найбільше працюють сонячні електростанції.

Водночас експерти попереджають: у разі спеки понад +30°C відключення можуть тривати до 6–8 годин на добу, адже основне навантаження на мережу припадає на ранкові та вечірні години.