Відділення журналістики Тернопільського педуніверситету випустило третю групу медійників

Уже третю «партію» «акул пера» випустили у відділенні журналістики Тернопільського педуніверситету імені Володимира Гнатюка. Навчати медійній справі в закладі почали більше 7 років тому, повідомляє "ІНТБ".

Спочатку профільну кафедру очолював заслужений журналіст України Петро Федоришин. Викладачі відділення згадують, що роки становлення були найважчим періодом роботи. Проте спеціальність «прижилася» і зараз триває вдосконалення відділення на основі набутого досвіду.

Наталія Дащенко, заступник завкафедри журналістики: «З часу створення кафедри в нас відбулися серйозні зміни в сторону покращення якості кадрового складу і, звичайно, кількості. Треба сказати, що тепер майже всі викладачі кафедри є кандидатами наук різних спеціальностей. Звичайно, є і асистенти, які працюють в напрямку до захисту кандидатських дисертацій. Цікавим є те, що запрошуються до роботи викладачі-практики».

Із 2009 року кафедру очолила доктор філологічних наук Наталія Поплавська. Навчання на відділенні журналістики – це не лише теорія за книжками, а й практика. Для цього минулого року в університеті відкрили медійну студію. Там студенти-журналісти пробують працювати з мікрофоном, відеокамерою, освоюють монтажні та звукові програми.

Наталія Поплавська, завкафедри журналістики: «Кафедра працює потужно для того, щоб покращити навчальний процес, щоби впроваджувати нові інноваційні технології в навчальний процес. Ми маємо відкриту медійну студію, яка дає можливість наблизити навчання до найновіших технологій, що зараз ставляться перед журналістською освітою».

Застосувати отримані в медіастудії навики студенти можуть під час практики, яку вони проходять починаючи з першого курсу. Із кожним наступним роком навчання категорія засобів масової інформації для проходження практики зростає, – каже Наталія Поплавська.

Наталія Поплавська, завкафедри журналістики: «Перший етап – це проходження практики у засобах масової інформації районного рівня, тобто у районній пресі, на районному радіо. А потім, починаючи з 2-го курсу, ми вже піднімаємося на регіональний рівень. І 3-4 курс вони вже проходять практику у засобах масової інформації обласного і навіть всеукраїнського рівня, тобто і на телебаченні, і на радіо, і у пресових засобах масової інформації».

Проте гордістю для викладачів кафедри журналістики є їхні студенти. Як розповідають педагоги, після університету випускники-журналісти обов’язково знаходять себе в медійному просторі Тернопільщини, а також інших областей.

Наталія Дащенко, заступник завкафедри журналістики: «Це особливі студенти. Коли почали набирати студентів на цю спеціальність при філологічному факультеті, був такий нюанс, що вважалося, що це майже філологи. Це далеко не так. Це зовсім люди іншого темпераменту. Це люди іншої громадянської позиції. Це також інших якихось таких пошукових поглядів люди. І чим рік далі, тим більше ми переконувалися в цьому, що студенти нашої спеціальності є цікавими самі по собі. Це просто цікаві люди».

У 2011 році відділення журналістики випустило вже третю групу студентів. Їм присвоїли вчений ступінь спеціаліста. Сьогоднішні випускники планують надалі реалізовувати себе в журналістській сфері.

Марія Мамчур, випускниця відділення журналістики: «У нас дуже демократичні викладачі, дуже демократичне ставлення до студентів. І в загальному це сприяє навчальному процесу та засвоєнню інформації. За 5 років навчання кафедра журналістики дала нам хорошу наукову базу і хороший, можна сказати, поштовх для розвитку в майбутньому. Тому в майбутньому я планую зосередити свою роботу на науковій діяльності в теорії журналістики, планую вчитися далі і бути науковцем у галузі журналістики».

Ольга Набожняк, випускниця відділення журналістики: «Навчання на факультеті журналістики дало нам дуже багато. Одне можу сказати: це величезний досвід, величезна практика у спілкуванні з людьми, саме поводженні як журналістів, і цікаві зустрічі. Що найбільше запам’яталося за цих 5 років – це цікаві зустрічі з людьми, з редакторами газет, Інтернет-видань, цікаві подорожі, екскурсії. І цей день сьогодні – останній. По суті, він є найкращим, найпам’ятнішим і найбільш позитивним у всьому нашому процесі навчальному».

Оксана Савіцька, випускниця відділення журналістики: «За ці 5 років багато чого було, багато чого сталося, багато ми чого пережили, багато навчилися. Приходили ми з одними надіями, мріями – виходимо із зовсім іншими. Навчання багато чого дало – показало, відкрило різні сторони. Тепер ставлення до журналістики зовсім інше, ніж було на початку. Щодо майбутніх планів – робота в редакції газети».

А декому навчання на відділенні журналістики Тернопільського педагогічного запам’ятається і найважливішими подіями в особистому житті.

Ірина Тимощук, випускниця відділення журналістики: «Крім здобуття фаху журналіста, в моєму житті відбулися й інші цікаві зміни. Зокрема, в цьому університеті я зустріла свого чоловіка. Нещодавно народила свого сина. Тому, крім того, що стати журналістом, я за цих 5 років встигла стати і дружиною, і мамою».

Ще одним досягненням відділення журналістики Тернопільського педуніверситету є те, що вже з 2011-2012 навчального року там здобуватимуть науковий ступінь магістра журналістики.