• Головна
  • На Тернопільщині розпочали перші щеплення проти поліомієліту
18:30, 2 листопада 2015 р.

На Тернопільщині розпочали перші щеплення проти поліомієліту

Тернопільська область забезпечена вакцинами проти поліомієліту повністю, вже розпочаті перші щеплення.

Про це прес-службі департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації повідомила головний спеціаліст-педіатр Майя Голяк.

За її словами, «область отримала 8 тисяч 500 доз орально поліомієлітної вакцини (ОПВ) та півтора тисячі інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ). Обидві вакцини містять три типи вірусу поліомієліту. Тобто, захищають від усіх існуючих «варіацій» цієї інфекції».

- Вакцина вже розвезена по районах – продовжила Майя Володимирівна. - Зараз розпочато проводення щеплення. Отриманих вакцин вистачить для проведення першого туру щеплень, під час якого імунізуються діти віком від двох місяців до 5 років 11 місяців 29 днів років.

Нагадаємо, що згідно наказу МОЗ України від 09.10.2015 №671 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік» з 20 жовтня 2015 року в Україні розпочався перший тур  обов`язкової додаткової імунізації дітей проти поліомієліту.
Перший тур триватиме три тижні, а саме з 20 жовтня по 10 листопада 2015 року. Обов`язковій вакцинації проти поліомієліту в першому турі підлягають всі діти віком від 2 місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, незалежно від того, вакциновані вони за графіком вакцинації в повному обсязі або не вакциновані взагалі.
Другий тур розпочнеться через 30 днів, третій - через 60 днів. Всі діти під час турової імунізації одержать три дози вакцини проти поліомієліту.

Варто сказати, що вакцинація проти поліомієліту, як і будь-яка інша щеплення, якщо вона зроблена вчасно і за правилами, допоможе дититні протистояти важкому і небезпечному захворюванню. А значить, зміцнить її організм і позбавить батьків від багатьох проблем і випробувань, які зазвичай доводиться переживати сім’ї важко хворого малюка.

Враховуючи, що поліомієліт – вірусна інфекція та специфічної терапії, що впливає саме на ці віруси, немає, єдиним ефективним засобом попередження хвороби є щеплення.
Для вакцинації проти поліомієліту застосовують два препарати: оральну (від лат. Oris рот, що відноситься до рота) живу поліомієлітну вакцину (ОПВ), що містить ослаблені змінені живі віруси поліомієліту, розчин якої капають у рот та інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ), яка вводиться за допомогою ін’єкцій.

#Тернопільщина #щеплення #вакцина #поліомієліт

Коментарі

Оголошення
live comments feed...