Микола Люшняк підтримав пленер у Зарваниці з написання ікон для бійців АТО

За сприяння Миколи Люшняка, Марійського духовного центру у Зарваниці та Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії з 20 січня у Зарваниці проходить мистецький пленер іконописців під назвою «Вікно у Небо. Зарваниця – 2016». За словами економа Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Володимира Фірмана, це перший всеукраїнський пленер іконописців, який покликаний об’єднати художників-іконописців для створення ікон, які відповідають церковним канонам.

- Ця ідея у мене виникла недавно – організувати пленер саме іконописний. Адже суть його полягає у тому, щоби протягом трьох тижнів написати ікони, які можуть бути використані саме у богослужіннях, - розповів керівник проекту Микола Шевчук. - У пленері беруть участь десятеро художників зі всієї України. Усі акції та пленери, які ми вже проводили і проводимо зараз, покликані об’єднати Україну – від Сходу до Заходу. І критерій підбору учасників полягає у високому професіоналізмі, а також щоби географія учасників охоплювала усі куточки країни. Тому що в єдності наша сила.

Фінансово підтримав мистецький пленер народний депутат України Микола Люшняк, який, за словами Миколи Шевчука, став генеральним спонсором літнього живописного пленеру «Тобі, Богородице», а сьогодні спричинився до проведення пленеру у матеріальному забезпеченні, адже потрібно було закупити липові дошки з дубовими шпугами, левкаси, станки для іконописної роботи, необхідні матеріли.

- Допомога церкві – це завжди святе, адже саме ікони є вікном у небо, завдяки якому можна поговорити з Богом, - зазначив Микола Люшняк. - З радістю допоміг із організаційними питаннями, бо знав, що малюватимуть ікони і для наших солдатів. Це для них, вважаю, найкращий захист і оберіг у такий непростий час.

Так, окрім великоформатних художники створять також ікони-обереги із зображеннями Ангелів та архистратига Михаїла, які мали б поміститися у солдатську нагрудну кишеню. Їх намалюють спеціально для захисників на Сході, яким капелани УГКЦ особисто вручать їх на передовій.

12 лютого пленер завершиться виставкою та аукціоном написаних ікон.

Микола Люшняк пленер у Зарваниці з написання ікон
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі