Порада тернопільським водіям: як правильно заповнити європротокол

Жодного євпротоколу при оформленні аварій не Тернопільщині поки що не уклали. Про це повідомив начальник сектору зв’язків з громадськістю УДАІ в Тернопільській області Микола Лецкалюк.

– Були такі випадки, коли учасники аварій мали на руках європротоколи і хотіли укласти їх після автопригоди, – розповів пан Лецкалюк. – Однак вони не дійшли згоди між собою і викликали працівників Державтоінспекції.

Нагадаємо, механізм спрощеного оформлення аварій з незначними наслідками в Україні запровадили з 19 вересня 2011 р. Водії можуть оформляти незначні аварії, у яких сума збитків не перевищує 10 тис. грн, шляхом складання європротоколу без участі співробітників ДАІ.

- Основна перевага цієї новинки полягає у тому, що водії, які скористалися європротоколом, звільнені від обов’язку інформувати Державтоінспекцію про настання аварії, - розповідає пан Лецкалюк. - Водночас водіїв звільняють від адмінвідповідальності, передбаченої за спричинення аварії.

Якщо трапилася аварія, за наслідками якої заповнили європротокол, учасники повинні не пізніше трьох робочих днів звернутися зі своїм примірником до страховика, з яким укладали договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Страховик зобов’язаний виплатити відшкодування не пізніше ніж через 15 днів із моменту узгодження з потерпілим його розміру. А весь процес врегулювання не повинен перевищувати 90 днів із моменту звернення страховика з заявою про виплату.

- Чинні старі поліси діятимуть до кінця свого терміну. Але якщо договір обов’язкового страхування автоцивільної відповідальності укладений до 19 вересня 2011 року, то він діє на умовах чинного на той час законодавства, яке не передбачало використання європротоколу - говорить Микола Лецкалюк. - Таким автовласникам можна переукласти договори страхування автоцивільної відповідальності на нових умовах, щоб мати можливість у подальшому користуватись системою спрощеного оформлення.

Після запровадження європротоколів у страхувальників також з’явилася можливість обирати місяці, на які розповсюджується дія полісу, що зменшує вартість страхування.
- Наприклад, є чимало водіїв, які взимку не сідають за кермо свого авто, - пояснює Микола Лецкалюк. - Щоб зменшити вартість страхування, такі автолюбителі можуть придбати поліс лише на літній період.

Бланки європротоколу видають автовласникам безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Коли діє європротокол
Якщо сума матеріальних збитків не перевищує 10 тисяч гривень, скористатися “Європротоколом” водії можуть лише за умови виконання чотирьох умов:
1) учасниками аварії є лише забезпечені “автоцивілкою” транспортні засоби
2) відсутні травмовані чи загиблі люди
3) водії дійшли згоди щодо обставин скоєння аварії
4) у водіїв відсутні ознаки алкогольного сп’яніння

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі