Рівень води у водоймах області підніметься на 2 метри, на річці Дністер – до 6

Зі спадом сильних морозів на рятувальників чекає маса роботи. Найближчим часом метеорологічні служби обіцяють потепління, проте лише на кілька днів, а до кінця лютого – знову морози та сильні опади.

Така погода небезпечна тим, що, радіючи першим сонячним промінцям, люди часто забувають про власну безпеку.

Провалення під лід не завжди закінчуються вчасним порятунком. Проте рятувальники Тернопільщини запевняють, що до таких ситуації готові. На водоймах уже працюють відповідні пости.

Із настанням весни та по-справжньому теплих днів на нас чекатиме ще одна проблема – паводки. Рівень води у водоймах області підніметься орієнтовно на 2 метри, на річці Дністер – до 6. З кожним роком випадки затоплення населених пунктів стрімко зростають, повідомляють служби. Проте якщо ще 20 років тому це було виключно через некеровану погоду, то сьогодні у більшості випадків – з вини самих людей.

Ігор Греса, начальник відділу цивільного захисту: «Очевидний цілий комплекс небезпечних природо-техногенних явищ, що виявляються в умовах підтоплення. Десятки-сотні разів вони активізуються останнім часом. Серед таких явищ – причинно-наслідкові. У першу чергу – замулення русел малих річок, відсутність організації поверхневого стоку з населених пунктів, порушення умов документів щодо забудови населених пунктів у зонах можливого затоплення».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі