«Офісному планктону» загрожують масові звільнення

У 2012-му році експерти пророкують проблеми з пошуком роботи так званим білим комірцям, тобто службовцям. В багатьох секторах очікуються масові звільнення.

Однією з перших скорочення можуть торкнутися банківської сфери, на яку ще недавно був великий попит.

Втім, досвідченим фахівцям радять не хвилюватися: вони залишаться затребуваними. А от у початківців або спеціалістів без досвіду роботи є привід похвилюватися.

2012-й може виявитися не найвдалішим і для найменш кваліфікованої частини офісних співробітників.

Вже зараз фірми без жалю розстаються із секретарями та помічниками, референтами, працівниками канцелярій, офісними менеджерами та прирівняними до них "нецінними" співробітниками з числа "офісного планктону".

На думку спостерігачів ринку праці, скорочення можуть загрожувати також певній частині телекомоператорів і провайдерів.

Серед головних тенденцій ринку праці цього року фахівці виділяють такі: залучення нових співробітників очікується в компаніях, які працюють у сфері виробництва і продажу, інформаційних технологій і послуг.

Найбільший попит очікується на менеджерів сфери прямого продажу, однак кардинального збільшення заробітної плати в нинішньому році нікому сподіватися не варто.

Уже традиційно в рейтингу затребуваних професій лідирують так звані експерти з продажу послуг.

Як і раніше, зберігається стійкий попит на висококласних фахівців фінансового сектору, консалтингу, харчової промисловості, юристів, HR-фахівців.

Якщо виходити з аналізу результатів опитування респондентів-роботодавців, то в нинішньому році робочі місця створюватимуться в основному в переробній промисловості, сільському господарстві, готельно-ресторанному бізнесі, будівництві - пише ZN.

У цілому ж експерти ринку праці резюмують, що інженерно-технічна освіта і знання іноземних мов — це ті два універсальні ключики, які здатні відкрити цього року не одні, здавалося б, неприступні двері роботодавців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі