• Головна
  • Бригади «швидкої» тепер більше займаються обстеженням трупа, ніж живими пацієнтами
19:30, 20 лютого 2012 р.

Бригади «швидкої» тепер більше займаються обстеженням трупа, ніж живими пацієнтами

Відтепер після того, як у домі з’явився покійник, необхідно викликати до нього правоохоронців, окрім дільничного терапевта, якого раніше було достатньо, щоб констатувати смерть. Про це повідомив читач одного з тернопільських Інтернет-видань, написавши повідомлення на електронну адресу.  Його інформація знайшла підтвердження з уст Надій Боднар, виконуючої обов’язки зав поліклініки №2 міста Тернопіль.

- Раніше огляд померлого здійснював лікар та видавав довідку про смерть.  Згідно до нового Наказу МОЗ України від 25.10.2011 № 692 “Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини” , тепер, передусім, родичі покійника повинні телефонувати на «102», тож на місце смерті виїжджають представники правоохоронних органів, і бригада медиків.  Медики констатують смерть та її причини, правоохоронці з’ясовують, чи немає криміналу у події. По факту проведеного дослідження видається довідка, яка направляється до управління  внутрішніх справ.

-Якщо людина померла при нез’ясованих обставинах – труп направляється на судово-медичну експертизу, – розповідає Надія Іванівна.

Медики вже мали змогу дізнатися про усі вади даного нововведення. Приміром для здійснення процедури обстеження трупу правохоронцями та медиками потрібно значно більше часу, ніж до цього. Адже представники обох інстанцій мають зустрітися і провести огляд разом, а не окремо. Часто доводиться чекати одним інших.  Додалося «паперової» роботи, адже потрібно оформити три екземпляри довідок про смерть для різних інстанцій.   Попри більшу втрату часу для медиків та правоохоронців, їм не доплачують за таку роботу. Крім того, в час, поки бригада «швидкої» займається обстеженням  трупа виклики до живих пацієнтів обслуговує менша кількість авто ресурсів.  До слова, процес обстеження трупа може затягнутися на понад дві години, враховуючи, те, що проводити його повинні одночасно і правоохоронці і медики, адже на час виклику автомобілі даних інстанцій, та й самі фахівці можуть перебувати на інших викликах.

Дізнатися деталі наказу можна ТУТ.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...