• Головна
  • Медичне обладнання та меблі для тернопільських лікарень будуть шукати французи
10:30, 21 лютого 2012 р.

Медичне обладнання та меблі для тернопільських лікарень будуть шукати французи

Медичне обладнання та меблі обіцяють знайти для Тернополя благодійники. 20 лютого делегація з Франції побувала у тернопільських лікарнях і переконалася, що вони справді потребують допомоги.

- Звичайно, різниця в медицині між нашими країнами значна, - каже французький журналіст-волонтер Франсуа Блянше. - У Франції дуже розвинене соціальне страхування. Коли потрапляєте до лікарні, то не тратите коштів на медикаменти. Найдорожа операція – безкоштовна, і нікого це не хвилює.

Волонтери з Франції допомагатимуть тернопільським лікарням. Меблі та обладнання, як гуманітарну допомогу для України, вони збиратимуть по лікарнях всієї Франції. Французькі гості у понеділок, 20 лютого, побували в другій міській лікарні та дитячій міській лікарні, аби подивитися, чого вони потребують. 
Франсуа Блянше за професією журналіст. У Франції він очолює національну франко-українську культурно-гуманітарну асоціацію “Веселі черевички”. Від імені танцювальної групи, яка їздить Францією і організовує концерти, зароблені кошти асоціація використовує для гуманітарних цілей.

До Тернополя пан Блянше приїхав разом із 14-ма членами асоціації. Серед них - переважно пенсіонери, а також люди, які ще працюють. Це - банкір, вихователь, службовці мерії. Благодійністю вони займаються у вільний час. Подрож до України волонтери оплатили власним коштом. Адже всі гроші, які заробляє асоціація, йдуть виключно на благодійність. 
- У тернопільському пологовому бракує обладнання, яке визначає у дитини вади серця , - продовжує пан Блянше. - Це дуже хороший апарат, але він лише один на весь пологовий. У Франції їх - по одному на кожну палату. Ми хочемо знайти у Франції і привезти сюди таке обладнання. Біля кожної жінки має бути такий апарат, щоб вона була впевнена, що її дитина здорова.

Франсуа Блянше додає, що помітив велику різницю і між палатами, обладнаними французькими ліжками, які привезли раніше, та звичайними палатами. Таких функціональних ліжок тернопільські лікарні потребують ще, адже тих, що привезли замало. 
- Ми приїхали, побачили, що вам потрібно, і будемо працювати, - каже чоловік. – Ваші лікарні справді потребують допомоги. 
До слова, гості з Франції - жителі кількох містечок на узбережжі Антлантичного океану. В Тернополі їх дуже вразив місцевий Став. Вони навіть ходили туди рибалити, що принесло їм велике задоволення. Загалом французи щасливі, що потрапили до нашого міста саме взимку. 
- У нас сніг падає один день у рік і тоді ми всі дуже радіємо, - каже Франсуа Блянше. - Тому нам дуже цікаво приїхати до вас, померзнути та помилуватися снігами.

Довідка
Національну франко-українську культурно-гуманітарну асоціацію “Веселі черевички” заснували у 1989 р. Вона налічує тисячу людей зі всієї Франції. Ця асоціація дуже багато працювала у Львові та Львівській області. Учасники асоціації допомагають українським інтернатам, дитячому госпіталю у Львові, а також індивідуально багатьом родинам, де є хворі діти чи інші труднощі. Також уже 10 років асоціація допомагає тернопільському геріатричному будинку. Завдяки знайомству з представниками міжнародної організації ЮНЕСКО в Тернополі, учасники асоціації тепер допомагатимуть і тернопільським лікарням. Вже в грудні 2011 р. вони відправили до Тернополя першу гуманітарну допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...