Зелене світло для профтехосвіти Тернопілля?

Голова ОДА Валентин Хоптян взявся забезпечити розвиток профтехосвіти області і підвищити її якість. Зокрема цьогоріч влада має виділити кошти на покращання умов навчання, проживання та харчування учнів, а також реконструювати та відремонтувати будівлі, гуртожитки та споруди об’єктів професійно-технічної освіти.

Відтак, заплановане проведення обласних конкурсів фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з робітничих професій: продавець продовольчих товарів; агент з організації туризму; слюсар з ремонту автомобілів; пекар; монтажник гіпсокартонних конструкцій.

Також здійснюватиметься організація та проведення підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та стажування на виробництві педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів за оновленими навчальними програмами. Професійно-технічні навчальні заклади залучатимуться до здійснення підготовки та перепідготовки незайнятого населення.

Задля покращення матеріально-технічного та фінансового забезпечення управлінню освіти та науки ОДА доручено вийти з клопотанням до обласної ради щодо фінансування у 2012 році першочергових заходів з реконструкції, капітального ремонту будівель, гуртожитків та споруд об’єктів професійно-технічної освіти. А саме: гуртожитку та даху навчального корпусу ДНЗ „Почаївське вище професійне училище”, приміщення гуртожитку Лановецької філії ПТУ № 25 м. Збараж, переобладнання котельні на газ та ремонт системи опалення Буданівського професійного ліцею, ремонт покрівлі Товстенського професійного сільськогосподарського ліцею, добудови навчально-побутового корпусу Хоростківського професійного сільськогосподарського ліцею.

Районним державним адміністраціям, виконавчому комітету Тернопільської міської ради доручено при розробці проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку передбачити виділення коштів з місцевих бюджетів на покращання умов навчання, проживання та харчування учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Також голова ОДА пропонує визначити потребу галузей виробництва та сфери послуг області у кваліфікованих робітниках і внести пропозицій до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України для формування у 2013 році державного замовлення на прийом учнів до ПТНЗ.

Крім того, заплановано здійснювати моніторинг працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів та сприяти загальноосвітнім школам в організації профільного професійного та допрофесійного навчання учнів старших класів та їх професійній орієнтації на робітничі професії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі