• Головна
  • Історію України залишили в шкільній програмі!
12:15, 23 лютого 2012 р.

Історію України залишили в шкільній програмі!

У Міністерстві освіти та науки, молоді і спорту оприлюднили варіанти навчальних планів для 5-9-х класів середньої школи.

Всупереч поширеній раніше інформації, у них зберігся курс «історія України», а українська мова та література, згідно з цими планами, будуть викладатися в такому ж обсязі, що й зараз.

В оприлюднених Міносвіти навчальних планах на вивчення «історії України» в 5-9-х класах відводиться по одній навчальній годині на тиждень, повідомляє «Комерсант-України».

Основними змінами в Міністерстві освіти назвали введення обов'язкової другої іноземної мови з 5-го класу (при цьому однією з мов обов'язково повинна бути англійська) та інформатики - з 2-го класу за рахунок скорочення обсягу варіативної частини, тобто уроків, які вчителі вибирають самі в залежності від профілю школи або класу. Серед предметів на вибір - «логіка», «риторика», «екологія», «історія рідного краю» та деякі інші. Введення нових навчальних планів буде відбуватися поетапно з 2013 по 2018 рік.

Як пояснили в департаменті загальної, середньої та дошкільної освіти Міносвіти, всі навчальні плани обговорювалися з педагогами, а найбільш спірні питання - на сайті відомства, де кожен бажаючий міг внести свої пропозиції.

«Але питань ще багато. Ми продовжуємо обговорювати, яким чином слід викладати деякі предмети, - наприклад, як краще вивчати літературу, читати чи повні тексти або їх хрестоматійні варіанти, викладати чи практичне право або загальну теорію права. Крім того, йдуть суперечки про те, чи потрібно ставити оцінки з фізкультури та малювання, адже успішність з цих предметів залежить від вроджених здібностей дитини », - пояснив директор департаменту Олег Єресько.

Всі ці питання, за його словами, також будуть винесені на обговорення.

Єресько також спростував інформацію про те, що кількість годин на вивчення української мови та літератури значно скоротиться. «У гуманітарно-філологічному блоці радикально нічого не зміниться», - запевнив Єресько.

Згідно з оприлюдненими документами, на вивчення української мови і літератури в 5-9-х класах буде відводитися в середньому по 2-3 години на тиждень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...