Евакуація людей з 16-типоверхівки в Тернополі: рятувальники показали, на що здатні

Сьогодні мали на що подивитися жителі 16-типоверхового будинку на бул. Вишневецького, 4, у Тернополі.

З самого ранку тут приїхали рятувальники. Згідно тактичного задуму, близько 10:00 внаслідок короткого замикання електромережі в одній з квартир, на 10-му поверсі 16-ти поверхового житлового будинку виникло пожежа. На момент загорання в помешканні перебував лише його власник, який і зателефонував до пожежно-рятувальної служби та повідомив про подію.

Одразу ж після отримання повідомлення працівники оперативно-диспетчерської служби направили до місця виклику підрозділи Тернопільського гарнізону та сповістили про пожежу працівників оперативно-координаційного центру, оперативну групу Управління, «Екстрену медицину катастроф», підрозділи національної поліції, РЕМу, водоканалу та інші відповідальні служби.

Рятувальники, що першими прибули до місця події, підтвердили факт пожежі на 10-му поверсі шістнадцятиповерхової будівлі. Існувала загроза перекидання полум’я на сусідні помешкання та поверхи, розташовані нижче і вище від місця загорання. За інформацією, отриманою від мешканців будинку, на верхніх поверхах (з 11-й по 16-й) могли перебувати люди. Для їх евакуації і рятування потерпілих було залучено ланку газодимозахисної служби. Після знеструмлення будівлі працівники ДСНС здійснили оперативне розгортання з прокладанням магістральних ліній. Газодимозахисники провели оперативну перевірку на дев’ятому поверсі та в складі ланки ГДЗС подали ствол на гасіння пожежі десятого поверху з одночасним рятуванням людей. З допомогою автодрабини з висотою підйому 30 метрів, з метою запобігання перекидання полум’я на вищі поверхи, бійці ДСНС проклали рукавну лінію на гасіння пожежі ззовні будинку. Додатково, пошуково-рятувальним відділенням проведено розвідку з 12-го по 16-й поверхи, а також перевірено технічні поверхи й дах будівлі та через віконні отвори, ліфтові шахти забезпечено димовидалення.

Завдяки злагодженим діям бійців ДСНС пожежу, на площі 56 м.кв вдалося оперативно локалізувати та ліквідувати. Одночасно з гасінням пожежі вогнеборці провели рятування людей з верхніх поверхів будівлі та організували евакуацію мешканців нижніх поверхів, яких сходовою кліткою, використовуючи резервні маски, для захисту органів дихання вивели чисте повітря.

Потерпілих, евакуйованих із непридатного для дихання середовища передано працівникам екстреної медичної допомоги. Загалом, до гасіння умовної пожежі було залучено 7 спецавтомобілів ДСНС та 35 чоловік особового складу. Навчання проводились з метою ефективного використання пожежно-технічного та пристосованого обладнання, швидкого реагування на зміни обстановки, відпрацювання взаємодії з іншими службами, вдосконалення навиків з гасіння пожеж в будівлях підвищеної поверховості.

Як зазначив керівник навчань, заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації полковник служби цивільного захисту Юрій Берестецький, особовий склад тернопільського гарнізону із завданням впорався, працював злагоджено. І хоч, це лише навчання, а не реальна пожежа, рятувальники працювали на повну силу, адже добре усвідомлюють, що від здобутих ними під час тренувань навиків, в реальній, бойовій обстановці, коли відлік часу йде на секунди, часто залежить збереження життя і майна громадян.

Всі поставлені перед підрозділами ДСНС завдання: організація гасіння пожежі, прокладання рукавних лінії між сходовими маршами, дії ланки газодимозахисної служби, рятування людей – були відпрацьовані в повному обсязі.

Евакуація людей з 16-типоверхівки в Тернополі: рятувальники показали на що здатні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі