Сьогодні не забудьте попросити пробачення у близьких

Просити пробачення у людей та в Господа прийнято у християн у Прощену неділю. Цього року вона припадає на 26 лютого. У цей день в церквах на літургії читають Нагірну Проповідь Євангелія. У ній йдеться про те, що людина повинна прощати образи ближніх і намагатися примиритися з ворогуючими.

Отець Олег Харишин, сотрудник парафії Пресвятої Трійці м. Тернополя (УГКЦ): «Пошуки Бога в цьому Великому Пості будуть тоді можливими, від коли ми зараз зможемо знайти цю силу і сказати «Вибач...», «Перепрошую...» всім тим людям, з якими ми маємо якийсь конфлікти, а, можливо, якісь непорозуміння. Тому щоб належним чином увійти у цей Піст, потрібно знайти ту людину і чи написати їй якийсь лист, чи відправити СМСку і сказати оте слово примирення».

Неділя Всепрощення вважається першим кроком до дотримання Великого посту. Тому її і відзначають в останню неділю перед його початком. Після вечірньої служби в церкві всі, хто є у храмі, просять вибачення один в одного, щоби вступити у Великий піст з чистою душею.

Отець Олег Харишин, сотрудник парафії Пресвятої Трійці м. Тернополя (УГКЦ): «Усі християни мають кого перепрошувати, в першу чергу – своїх найрідніших, найближчих людей. Адже найбільше саме супроти них ми грішимо. Тому щоб дійсно належним чином увійти в той Піст, який розпочинається з наступного понеділка, потрібно примиритися. І це примирення починається від того розуміння, як було тих дві заповіді любові: Любити Господа Бога всім серцем своїм і ближнього свого, як себе самого».

Із Прощеною неділею людина має відпустити всі погані думки і прагнути до покаяння, пам'ятаючи про непослух Адама і Єви. Уже у цей день віруючим забороняється вживати в їжу продукти тваринного походження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі