На Тернопільщині вперше прооперували за допомогою ангіографа

55-річній Ориславі Яхніцькій із райцентру Чортків на Тернопільщині видалили тромби з вени, не розрізаючи ногу. Пацієнтка стала першою, кого на території області прооперували за допомогою ангіографа — цифрового рентгенапарату для дослідження судин.

— Нога почала боліти перед Новим роком, — розповідає. — Я жінка велика, то і раніше ноги відчувала, як находжуся. Але тоді боліли обидві, а тут лише ліва. Нога почала спухати, почервоніла. Температура піднялася.

Орислава тиждень лікувалася в райцентрі.

— Покапали, та й боліти перестало. Попросилася додому, бо якраз Святий вечір був. Але після свят стало знов гірше. Нога аж почорніла. Стати на неї не могла — онук мусив помагати, щоб до туалету дійти.

Сусідка порадила звернутися в Тернопільську міську лікарню №2. На той час там встановили ангіограф.

— У жінки через запалення на варикозних венах утворилися тромби, — каже керівник відділення рентгеноваскулярної хірургії 38-річний Олег Луговий. — Поступово вони перейшли на внутрішні вени. Із таким діагнозом без ангіографа довелося б ногу ампутовувати. Була ще й небезпека, що тромби відірвуться — це на 97 відсотків раптова смерть.

Для видалення тромбу з-під коліна лівої ноги спеціальний катетер ввели в пахову зону правої, — продовжує хірург. — Ангіограф дає можливість слідкувати на електронному табло, як катетер просувається в судині. Коли він дійшов до тромба — ввели туди препарат, щоб його розчинити. Одразу ж і висмоктали його залишки. Перед операцією вставили в одну з основних вен, нижче нирок, спеціальну сітку. Якби частина тромбу зірвалася, то зупинилася би на ній.

Операція тривала 4 год. Медики знеболили лише нижню частину тіла пацієнтки. Вона була при тямі, пише gazeta.ua

— На екрані було видно якісь чорні хробаки — лікарі казали, що то і є тромби, — згадує. — Я на тому не розуміюся, то на екран не дивилася — із лікарями балакала. Цікавилася, чого вони у праву ногу щось пхають, коли в мене ліва болить, чи часом нічого не переплутали. Вони мене старалися відволікти — питалися скільки цього року бараболі викопала. На четвертий день після операції я сама змогла пройти до туалету.

— За допомогою нової техніки можемо проводити важливі операції з відновлення кровотоку судин, — додає Олег Луговий. — Окрім тромбів, лікуємо таким чином атеросклероз — коли судину зсередини забиває холестерин. Пацієнти, в яких до того задишка після 50 метрів ходьби була, тепер бігають і хоч би що.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі