• Головна
  • Тернопільський депутат вимагає конфіскувати кагор у Почаєві
11:45, 27 лютого 2012 р.

Тернопільський депутат вимагає конфіскувати кагор у Почаєві

У Почаївській Лаврі продають кагор без акцизних марок. Про це заявляє депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

Він звернувся до обласної прокуратури з вимогою перевірити це.

"Я був в Почаївській Лаврі та бачив на території торгові ларьки, в яких продають кагор без акцизу, - розповів він у коментарі кореспонденту Gazeta.ua. - Думаю, це алкоголь їх власного виробництва, бо подібного не зустрічав у торгових мережах. У Грузії церква має законне право продавати самостійно вироблену продукцію. Але ж ми не в Грузії. Існує чинне законодавство й приналежність до одної з конфесій не дає права виходити за межі закону. Користуються політичним заступництвом та роблять те, що вважають за потрібне. Цей алкоголь має бути конфіскований, а монастир оштрафований".

За словами Барни, до нього зверталися кілька людей й також повідомляли про безакцизний продаж вина.

"Звернень було небагато - 3 або 4. Але ми маємо конкретний факт продажу. Тепер потрібен факт реагування правоохоронних органів. Раніше я вже звертався до прокуратури та СБУ, геодезії, інших контролюючих структур з приводу порушення Почаївською Лаврою закону - вони без погодження з обласною радою розробляють піщаний кар'єр. Використовують цей пісок у господарських цілях - будують новий храм на території Лаври. Не виключаю, що вони його і продають. Усі правоохоронні органи роблять вигляд, що цього не бачать. Порушення не фіксують. Українська православна церква Московського патріархату ставить свою діяльність поза законом".

Барна обіцяє, якщо не отримає реакції на своє звернення, оприлюднити інформацію на сесії облради 6 березня та направити звернення до Генпрокуратури від депутатів Тернопільської облради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...