Тільки за жебрацтво в Тернополі затримати не можуть

Затримувати людину, яка жебрає на вулиці чи в громадському транспорті, правоохоронці не можуть. Тим паче, якщо в цієї особи є документи, посвідчення особи.

Не менш важко правоохоронцям ліквідувати й дитяче жебрацтво. Проте тих, хто штовхає неповнолітніх до цього, карають, розповідає начальник відділу звязків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник
Жебрацтво - негативне явище, визнають у міліції. Часто люди виходять із протягнутою рукою не тому, що дійсно на шматок хліба не мають, а тому що це для них це простіше, аніж працювати. Це для них і є роботою. Проте припинити такі заробітки важко.

- Людину можна притягти до відповідальності, якщо вона, приміром, використовує підроблені документи, в яких про якісь хвороби йдеться чи ще щось, - каже пан Колісник. - Часто такі люди вдаються до шахрайства, за що також можна покарати.

Утім, якщо людина просто просить, закон не дозволяє її затримувати та притягати до відповідальності, зауважує правоохоронець. Проте часто такі люди не мають документів або заважають перехожим чи порушують спокій, міліціонерам доводиться втручатися. Неповнолітніх жебраків до “промислу” зазвичай спонукають дорослі. Встановити цей факт, визнають в обласній міліції, переважно - важко. Наприклад, це стосується циганчат, які заперечують, що їх хтось підмовив.

- Наші працівники порушують кримінальні справи, коли вдається довести факт залучення дітей до жебрацтва, - пояснює Петро Колісник. – Приміром, у січні наші працівники на вул. Шептицького затримали жительку Закарпаття, яка із п’ятирічною дитиною на морозі гроші просила. Факт жебрацтва встановили.

Схожий випадок, як він каже, раніше трапився у Кременецькому районі. Там жінка також із маленькою дитиною просила в перехожих гроші. Такі дії, за законом, караються ув’язненням на два роки - пише "20 хвилин".

ДОВІДКА


Працівники міліції просять тернополян, які стають свідками жебракування з дітьми, повідомляти про це за номером 102. Також варто повідомляти міліціонерам, якщо бачите дорослого прохача, який використовує підозрілі документи чи інші шахрайські схеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі