У «поборах» з батьків на ремонт шкіл у Тернополі винен… Азаров

Апелювати до Міністерства освіти та обладміністрації радить міський голова Сергій Надал тим батькам, які незадоволені постійними зборами коштів з них на ремонтні роботи у школах, де вчаться їхні діти.

При цьому мер погоджується, що регулярні «добровільно-примусові» пропозиції батькам щодо здачі конкретних сум не є найкращий вихід. Хоча збори можуть сягати і 200 грн. у місяць.

«У жодному випадку не можна вимагати від батьків робити це в примусовому порядку. Але якимись чином потрібно утримувати школи у належному стані. Ми з міського бюджету виділяємо 40 млн. грн. на забезпечення освітніх і спортивних закладів, тоді як ці кошти мала б виділяти держава. За таку суму ми б могли відремонтувати усі дороги і фасади, у нас всього власних доходів – 52 млн. грн.», – зауважив очільник міста.

При цьому він висловив здивування, що батьки про нібито побори одразу скаржаться в міську раду.

«Це питання до міністерства освіти і прем’єр-міністра, що вони не фінансують школи декілька років підряд. Мова не лише про те, що у не повному обсязі надають гроші на зарплати. Жодної гривні не виділяється на капітальні видатки, на проведення ремонтів. Чому я не бачу з цього приводу жодного звернення від батьківських комітетів до обладміністрації, до керівництва держави? Чому звертаються лише до керівництва міста?», – дивується Сергій Надал.

На його думку, в ідеалі в Тернополі батьківські комітети мали працювати б так само скрупульозно, як в Європі та Америці.

«Там при кожній школі діють батьківські комітети або громадські організації. Вони займаються збором коштів, але жодним чином не директор. Керівництво школи може вести мову про потреби навчального закладу, а батьки вже визначають і контролюють, коли і на що підуть їхні кошти. Тоді ніхто не звинуватить директора у якихось зловживаннях», – переконаний мер.

У Тернополі ж на практиці суми, необхідні для ремонтів, на батьківських зборах озвучують самі вчителі. При цьому без жодних обґрунтувань конкретної суми. І розрахунків чи актів виконаних робіт, які б засвідчували, куди пішли здані батьками кошти, ніхто не демонструє.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі