у Тернополі уламок штукатурки ледь не вбив жінку(відео)

Уламки стіни пошкодили автомобіль мешканця будинку, збитки становлять близько 600 гривень. Проте тернополянин не хвилюється за кошти — лише за те, щоб таке більше не повторилося. За відшкодуванням збитків треба йти у жек, радить адвокат.

- Приїдьте і подивіться, що в нас сталося: шматок штукатурки впав із висоти і мало не травмував жінку, - звернувся в редакцію 25 лютого мешканець вул. Галицької, 58 Роман Кравчук.

Також штукатурка, яка впала зі стіни на рівні дев’ятого поверху, пошкодила автомобіль “РАФ”, який належить панові Кравчуку. Уламки розбили скло машини та пошкодили дах.

- Це сталося близько 11.00, сусідка саме поверталася з магазину, як почула позаду сильний шум, озирнулася. Минуло лише п’ять секунд, як жінка пройшла повз це місце. Народилася в сорочці! Каже, так злякалася, що тепер боїться там йти.

Боїться, щоб не повторилося

Тернополянин переживає, що шматки штукатурки можуть ще раз у будь-який момент впасти і когось травмувати. А через цю ділянку щодня діти йдуть до школи.

Будинок звели на початку 90-х, продовжує чоловік. Це — перший випадок, коли облетіла штукатурка. Раніше нічого подібного не було.

- Очевидно, стіна від вологи розмокла, а ще дув сильний вітер, тому таке трапилося, - каже пан Кравчук. 
Штукатурка, яка впала на дах машини, завдала тернополянину збитків на 500-600 грн. Чоловік каже, що навряд чи буде звертатися за компенсацією в жек, адже в таке не вірить. До того ж, потрібно витратити кошти на юриста, тому це не дуже вигідна справа.

- Та вже якось буде з тими збитками, головне, щоб більше нічого не падало і людей не травмувало, - продовжує Роман Кравчук.

Треба мати докази

У такій ситуації винного слід шукати в організації, на балансі якої перебуває будинок, тобто у жеку чи об’єднанні співвласників багатоквартирних будинків. Адже покрівлі, фасади, під’їзди, сходові клітки ремонтують за рахунок плати мешканців на обслуговування будинку, каже адвокат Василь Когут.

- Жек має обстежити фасади, щоб такого більше не допустити, - каже він. - Чим вони будуть виправдовуватися – це вже інше питання.

Якщо пошкоджена машина – це завдання її власникові збитків. Їх можна стягнути з жеку, радить адвокат. Утім, потрібно мати докази неналежного утримання жеком будинку. Треба мати свідчення сусідів, що штукатурка справді давно відставала від стіни і ніхто нічого не робив. А нема свідків – нема винного. 
- А може, це справді форс-мажорні обставини через екстремальну зиму? – каже адвокат. - Вину треба довести. Нема вини — нема відповідальності.

До слова, сподіваємось, що жек, який обслуговує цей будинок, обстежить фасад і подбає, щоб подібне не повторювалося. Адже на чиєму балансі цей будинок, журналіст з’ясувати не зміг. У житловому відділі управління житлово-комунального господарства нам сказали, що цей будинок обслуговує КП “Коменерго-Тернопіль”, що на вул. Чалдаєва. Втім, у цій конторі запевнили, що вони вул. Галицької, 58 ніколи не обслуговували. Власне, цей жек нам назвав і мешканець будинку пан Кравчук. Але він додав, що останнім часом у жеках відбулися зміни і з’ясувати все може бути важко.

 

у Тернополі уламок штукатурки ледь не вбив жінку(відео), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі