На одного тернополянина припадає 105 доларів іноземних інвестицій

У минулому році загальний обсяг інвестиційних вкладень в основний капітал Тернопільської області становив 2,7 мільярда гривень. Приріст у порівнянні до року попереднього складає 15%.

Про це сьогодні на колегії повідомив заступник голови облдержадміністрації Василь Гецько. За його словами, цей досить непоганий показник говорить про виконання програмного завдання соціально-економічного розвитку області у 2011 році.

– Водночас, якщо взяти обсяг інвестицій на одиницю населення, то ми маємо, наприклад, по Монастириському району – 110 гривень, Підгаєцькому – 125, Бережанському – 163. Загалом менше 500 гривень, крім того, мають Заліщицький, Кременецький, Збаразький, Зборівський, Борщівський, Шумський та інші районі. При такому обсязі інвестицій ми не можемо говорити про створення реальних робочих місць, – наголосив віце-губернатор.

Крім того, за словами Василя Гецька, один із показників, який тягне рейтингові позиції і імідж нашої області назад у всеукраїнському рейтингу, це прямі іноземні інвестиції на душу населення. А тут немає чому тішитися. Так, у Монастириському районі на одну людину припадає лише 0,1 долара інвестицій. Аналогічна ситуація і в Заліщицькому районі. Загалом ж не більше 10 доларів іноземних інвестицій на душу населення мають Лановецький, Збаразький, Бучацький, Козівський і ряд інших районів. Одночасно, у Зборівському – це 275 доларів, Борщівському – 152 долара і у місті Тернопіль, який посів третю сходинку, припадає 105 доларів на душу населення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі