На Тернопільщині лише латають дороги, а не будують нові

Куди діваються гроші, виділені на ремонт доріг, запитали громадські діячі у влади. Відповідь, кажуть, отримали на усі відправлені інформаційні запити.

Володимир Ханас, координатор проекту «Де ви, гроші на дороги?»: «Хочу наголосити на тому, що вперше за пам’ять творчого молодіжного об’єднання «Нівроку» та моніторингових проектів були надіслані всі відповіді і, до того ж, вчасно. Раніше такого не було, раніше такого просто не відбувалося, раніше завжди хтось забував надавати інформацію».

Автори проекту направили інформаційні запити в Тернопільські обласну та міську ради, облдержадміністрацію, в комунальне підприємство «Архбудсервіс» та Службу автомобільних робіт. Відповіді отримали вчасно і у повному обсязі. Але, кажуть організатори дослідження, не все так добре із проведеними тендерами, розподілом грошей та іншими нюансами. В результаті експерти, які вивчали ці питання, запаслись рекомендаціями.

Олег Продан, експерт: «Є об’єкти і по 200 тисяч, і про 300 тисяч. А коли є маленькі об’єкти, наприклад, на 30 чи на 40 тисяч, то йдуть дуже великі затрати на те, щоб цю техніку перегнати, перевезти, попрацювати там один-два дні і потім забрати її назад. Дуже хочеться, щоб виділялося побільше коштів».

Наступний етап – це фізичний моніторинг того, як ремонтуються автошляхи міста та області.

Ярослав Чорнозуб, експерт: «На цьому етапі ми будемо залучати експертів, фахівців із дорожньої справи, будемо залучати і телебачення, і журналістів – для того, щоб ми чітко розуміли, що не тільки гроші виділені, але вони освоєні і в повній мірі, з усіма технічними умовами, які ставляться власне до дороги».

Експерти переконані, що завжди мають бути враховані побажання та звернення громадян. Розподіл коштів повинен бути максимально прозорим для тернополян.

Степан Барна, депутат Тернопільської обласної ради: «Наша позиція полягає в тому, що має бути об’єктивна оцінка інтересів громад. І в першу чергу розподіл має відбуватися за критерієм необхідності пріоритету і, відповідно, враховуючи інтереси певних громад».

Найбільша проблема, кажуть експерти, – це те, що на Тернопільщині лише латають дороги, а не будують нові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі